Extraliga juniorov: Slovan vyrovnal stav finálovej série

Christián Pavlas vychytal v Trenčíne čisté konto, foto eliteprospectsChristián Pavlas vychytal v Trenčíne čisté konto

TRENČÍN - Mladí hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom druhom zápase finálovej série play-off extraligy juniorov na ľade Dukly Trenčín 3:0. Hostia sa dostali do vedenia už v 3. min počas presilovej hry zásluhou Marca Halamu. Bratislavskému tímu sa podarilo pridať ešte dva presné zásahy v tretej tretine. Slovan už náskok do konca duelu nepustil z rúk a vyrovnal stav série na 1:1, piatkový úvodný finálový súboj vyznel pre Trenčín (2:1).
Tretí zápas je naplánovaný na utorok 29. marca o 17.00 h, odohrajú ho v Bratislave. Po pekných návštevách v Trenčíne (v piatok 1383 divákov, dnes 1018), možno očakávať zvýšený fanúšikovský záujem aj v hlavnom meste,  tréningová hala ZŠ Ondreja Nepelu môže byť pritesná...

Z druhého finálového duelu extraligy juniorov Trenčín - Slovan, foto Vlado KoláčekZ druhého finálového duelu extraligy juniorov Trenčín - Slovan, foto Vlado Koláček

Extraliga juniorov - play-off - druhý zápas finále (hrá sa na tri víťazstvá) - sobota:

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) - stav série 1:1

V druhom finálovom zápase Slovan zaslúžene zvíťazil a vyrovnal sériu na 1:1. Od prvých minút bol aktívnejším tímom, domácim dobre narúšal rozohrávku. Ustál aj tlak Dukly v druhej tretine, kedy mali Trenčania dve výhody o dvoch hráčov. Kým Dukla svoje presilovky nedokázala využiť, belasí dali dva góly práve v početnej výhode. Tretí gól dosiahli hostia pri hre Trenčanov bez brankára.

Góly: 3. Halama (Kuzmín, Danišovský), 42. Vidovič (Bačík), 60. Škoda (Pavlas). Vylúčenia 4:7. navyše Šimonič 10  min.,  presilovky 0:2, oslabenia 0:0, strely 32:30.Rozhodovali: J. Konc, Müllner – Šefčík, Vido, 1018 divákov!

Dukla Trenčín: Hrenák – Danko, Holenda, Šefčík, D.Trška, Hrehuš Forgách, Rajnoha – D.Novák, Švec, Briestenský – Studenič, Pataky, Špankovič – Zaremba, Tužinský, Berák – Krasničan, Longauer, Trudman – Halabrín
HC Slovan Bratislava: Pavlas – Kuzmín, Bílik, Vidovič, Bačik, Pribula, Trnavský, Fereta, Hedera – Danišovský, Halama, Galis – Kratochvíla, Laššo, Liška – Krajč, Kundrát, Škoda – Bednarič, Vitek, Šimonič