V utorok vysoká prehra Sloveniek v Sokolove

Nikola Gápová zo SR ženy. Foto Ján SúkupV utorok sa zo Sloveniek presadila v Sokolove iba Nikola Gápová, foto Ján Súkup

SOKOLOV - V utorkovom prípravnom stretnutí v Sokolove podľahli  reprezentantky Slovenska vo svojej novosezónnej premiére domácim hokejistkám Česka 1:7. Jediný gól Sloveniek strelila   v 35. minúte za stavu 0:4 v presilovej hre Nikola Gápová. Úvod duelu zverenkám trénera Andreja Schöbera nevyšiel, keď v druhej desaťminútovke prvej tretiny inkasivali štyri góly.  Možno len usudzovať do akej miery sa  na tom podpísala skutiočnosť, že na zápas dorazili polhodiny pred stretnutím. V stredu je na programe od 12. hodiny opäť v Sokolove odvetný zápas.

Prípravné stretnutie ženských hokejových reprezentácii v českom Sokolove - utorok:

Česko - Slovensko 7:1 (4:0, 0:1, 3:0)
Góly: 10. Lédlová (Přibylová), 14. Hymlárová (Neubauerová, Zedníková), 17. Vanišová (Přibylová, Lédlová), 19. Patočková (Povová), 48. Vanišová, 58. Křížová (Neubauerová), 60. Křížová – 35. Gápová

Česko: Peslarová (Škodová) – Flachsová, Herzigová, Zedníková, Zíková, Černá, Brotánková, Horálková – Vanišová, Přibylová, Lédlová – Bukolská, Povová, Bucifalová – Neubauerová, Hymlárová, Křížová – Vonková, Forejtová, Patočková
Slovensko: Budajová (Kiapešová) – Lalíková, Drábeková, T. Ištocyová, Králiková, Čurmová, Gáborčíková, Fedoročková, Honečková – Mikesková, Trebulová, Mišková – Gápová, Obercianová, Gorecká – Maskaľová, Záborská, Suráková – Korenková, Košecká, L. Ištocyová