Aktuality

Daňov gól pri triumfe Rockfordu, Budajov shutout

Petrovi Budajovi sa v drese Ontario Reign darí, foto lakinginsider.comPetrovi Budajovi sa v drese Ontario Reign darí, foto lakinginsider.com

ONTARIO - Slovenský brankár Peter Budaj zažil v nižšej zámorskej hokejovej súťaži AHL ďalší zo svojich skvelých večerov. Skúsený 33-ročný gólman dosiahol už šiesty shutout (21 úspešných zákrokov, pozn.) v tomto súťažnom ročníku a priviedol svoj tím Ontario Reign k triumfu na ľade San Diego Gulls (2:0).
Budaj má v 35 zápasoch bilanciou 23 víťazstiev a 9 prehier plus 3 prehry po predĺžení, resp. nájazdoch. Je to veľký rozdiel oproti minulej sezóne, v ktorej sa v 15 dueloch neradoval z víťazstva ani raz. Kalifornskému Ontariu patrí líderská pozícia v Pacifickej divízii Západnej konferencie AHL.
Okrem Budaja sa v piatok darilo aj útočníkovi Markovi Daňovi. Hráč Rockford IceHogs sa na víťazstve svojho tímu nad Chicagom Wolves (6:0) podieľal jedným presným zásahom. Bol to tretí Daňov gól v 27. zápase sezóny.
Stále iba 21-ročný stredný útočník si v tomto ročníku zahral aj v prvom tíme Chicaga v NHL, v 13 zápasoch strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu.

30.01.2016 | Zdroj: SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri