HK Orange 20 nestačil ani na Žilinu, prehral 0:3

PIEŠŤANY - Hokejisti HK Orange 20 na vlastnom ľade nestačili na hráčov Žiliny, podľahli im 0:3 vo štvrtkovom zápase 14. kola slovenskej Tipsport ligy. Diváci v Piešťanoch veľa vzrušenia nezažili, keď "vlci" o svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine v rozmedzí dvoch minút. Najprv sa v 13. min presadil Marcel Holovič, o 48 sekúnd nadviazal Filip Ondruš a skóre duelu uzatvoril v 15. min v presilovej hre obranca Daniel Brejčák. Žilinčania dosiahli štvrté víťazstvo v sérii a posunuli sa na siedme miesto v ligovej tabuľke, sú o skóre pred Zvolenom. Mladíci v ročníku 2016/2017 proti účastníkom najvyššej súťaže neuspeli ani raz.
Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 14. kolo - štvrtok:
HK Orange 20 - MsHK Doxxbet Žilina 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
13. Holovič (E. Švec, Švihálek), 13. F. Ondruš (E. Švec, Gmitter), 15. D. Brejčák (R. Konečný, Drábek)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Majling - Kacej, Gegáň, 137 divákov
HK Orange 20:
Durný - Hain, D. Trška, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, J. Danko, Pokorný, Hedera - Marek Hecl, Sádecký, Pataky - L. Žiak, Oško, D. Pätoprstý - Marek Sloboda, M. Murín, Váňa - Vybíral, N. Jaško, A. Liška
Žilina: T. Tomek - D. Rehák, P. Mikuš, Kříž, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - J. Jurík, Húževka, Rogoň - Švihálek, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, E. Švec
Povedal po zápase

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Opäť sme nestrelili gól. Zápas sme začali dobre, ale v prvej tretine sme inkasovali tri góly. To sa nám doteraz nestalo, aby sme takto vysoko prehrali prvú časť. Ďalšie dve tretiny sme hrali dobre, so súperom sme hrali vyrovnane, ale na zlepšenie výsledku to už nestačilo. Stále musíme pracovať na tom, aby sme boli strelecky efektívnejší.“