Halák exceloval v mestskom derby, Pánik si pripísal prvý bod v drese Chicaga

NEW YORK - Jaroslav Halák zneškodnil 34 striel, jeho spoluhráči z Islanders v poslednej tretine otočili nepriaznivo sa vyvíjajúci duel a vo štvrtkovej hokejovej bitke o New York zvíťazili nad Rangers 3:1. Slovenského brankára prekonal iba v 40. min obranca Marc Staal, ináč mal 97,1-percentnú úspešnosť zásahov, jeho hviezdny švédsky náprotivok Henrik Lundqvist 93,5 percenta.

"Víťazstvo nás, samozrejme, hreje. Ale pred nami je ešte mnoho zápasov a to isté platí aj o Rangers, ktorí majú kvalitný tím. V hre je stále veľa bodov, ktoré potrebujeme zbierať večer čo večer a zlepšovať sa. Cieľom je dostať sa do play-off a myslím si, že každý v šatni vie, čo všetko to vyžaduje. Bude to náročné, ale vieme to zvládnuť," uviedol Halák. Islanders vystriedali Rangers na 2. priečke Metropolitnej divízie.

Richard Pánik dosiahol v druhom zápase za Chicago prvý bod po svojom prestupe z Toronta, v Montreale sa asistenciou podieľal na víťaznom góle Ryana Garbutta z 13. min (2:1). Ani jedna z piatich striel Mariána Hossu sa neujala. Znova zažiaril brankár Corey Crawford, ktorý sa 39 zákrokmi postaral o 783. výhru trénera Joela Quennevilla. Päťdesiatsedemročný Kanaďan osamel na druhej priečke histórie: prekonal Ala Arboura (782), neohrozene vedie Scotty Bowman (1244). "Scotty sa nemusí obávať," zasmial sa Quenneville pri otázke, či si trúfa prepracovať sa na líderskú pozíciu. "Napĺňa ma šťastím a hrdosťou, že som sa za tie roky prepracoval do takejto skvelej spoločnosti. Udialo sa to rýchlo, ale mám veľkú radosť." Blackhawks predĺžili víťaznú sériu, aktuálne najdlhšiu v lige, už na deväť zápasov.

Detroit ešte desať minút pred koncom zápasu na ľade Arizony prehrával 0:2, stihol však vyrovnať a v predĺžení získať aj druhý bod. Tomášovia Tatar s Jurčom nebodovali.

Sumáre:

New York Islanders - New York Rangers 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
42. Nelson (Pelech), 45. Leddy (Tavares, Okposo), 60. Okposo - 40. M. Staal (Hayes, Kreider)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a kryl 34 striel.

Washington - Vancouver 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
27. Kuznecov (Orlov), 33. Alzner (Burakovsky, J. Williams), 42. T. Wilson (Kuznecov, Burakovsky), 60. Kuznecov - 52. Vrbata (Horvat, H. Sedin)

Montreal - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
11. Byron (Desharnais, Subban) - 9. Toews (Shaw, Keith), 13. Garbutt (Rozsíval, PÁNIK)
Marián Hossa 17:07 min, 5 striel, Richard Pánik (obaja Chicago) 10:12 min, 0+1, 2 strely

St. Louis - Carolina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
48. Lehterä (Edmundson) - 22. Skinner (Nestrašil), 44. Pesce (Slavin, V. Rask), 48. B. McGinn (Skinner), 57. Riley Nash (Hainsey)

Winnipeg - Nashville 5:4 po predĺžení (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
27. Byfuglien (Ladd, Trouba), 30. Little (Wheeler, M. Perreault), 35. Byfuglien, 46. Ehlers (Ladd, Chiarot), 61. Wheeler (Little, Ladd) - 1. Fiala (Johansen, Rinne), 50. Johansen (Neal, S. Weber), 52. Nystrom (Ellis), 60. Neal (Johansen, Gaustad)

Arizona - Detroit 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
25. Ekman-Larsson (Martinook, Richardson), 39. Doan (Rieder, Bödker) - 52. Daciuk (M. Green, Nyquist), 55. Nyquist (Daciuk, M. Green), 63. DeKeyser (Larkin, Daciuk)
Tomáš Tatar 10:36 min, 1 strela, -1 bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 11:58 min, 2 tr. min

Colorado - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)