Finále 1. ligy: Detva zvládla tretí zápas na výbornú a ujala sa vedenia v sérii

1. HL SR 1. liga

DETVA (SZĽH) - Tretí súboj medzi dvomi najlepšími družstvami vo finále prvej ligy zvládli výrazne lepšie hokejisti Detvy, ktorí mali veľmi dobrý úsek hry v druhej tretine. Aj vďaka nemu nedali Spišiakom v ďalšom priebehu šancu a celý zápas vyhrali jednoznačne 4:0. Vďaka tomu sa ujali vedenia vo finálovej sérii 2:1. Štvrtý zápas série sa hrá v utorok. Na rozdiel od štvrťfinále a semifinále sa táto séria bude hrať na štyri víťazné stretnutia.

Finále 1. ligy - tretí zápas - hrá sa na štyri víťaztné stretnutia:

DETVA - SPIŠSKÁ NOVÁ VES 4:0, stav série 2:1
Súhrn zaslal klub HC 07 Orin Detva

V prvej tretine sa hral opatrný hokej, a tak góly diváci nevideli. O všetkom rozhodol úvod druhej tretiny, keď v 23. min otvoril skóre chorvátsky reprezentant Dominik Kanaet. V 29. minúte sa najskôr presadil mladík Jakub Žilka a v tej istej minúte v presilovej hre aj Andrej Themár. Ten istý hráč v 38. minúte upravil na konečných 4:0 pre domácich, a Detva sa tak ujala vedenia v sérii 2:1.

HC 07 Orin Detva - HK Spišská Nová Ves 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) - stav série 2:1