Finále 1. ligy: Bardejov si vynútil piaty zápas, rozhodne sa v stredu

1. HL SR 1. liga

BRATISLAVA (SZĽH) - O víťazovi prvej ligy rozhodne piaty zápas. Štvrtý duel medzi Novými Zámkami a Bardejovom sa skončil 10-gólovou prestrelkou so šťastným koncom pre hostí. Tí vyhrali 6:4 a predĺžili sériu na päť zápasov. V domácom prostredí sa pokúsia rozhodnúť o víťazovi druhej najvyššej súťaže.

NOVÉ ZÁMKY - NARDEJOV 4:6, stav série 2:2
Dopisovateľ: Patrik Koči, HC Mikron Nové Zámky

V pondelok Novozámčania nastúpili na štvrtý finálový zápas s možnosťou ukončenia série. Prvú tretinu ovládli jednoznačne bielo-zelení, o úvodný gól sa postaral v 7. minúte Ján Zlocha. Už o dve minúty sa presadil aj Lukáš Novák a druhá tretina finišovala za stavu 2:0 pre domácich. V 27. minúte využil presilovú hru Lukáš Novák a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnúté. V 34. minúte využil hru 4 na 4 Marcel Baláž, ktorý už o dve minúty pridal v presilovej hre aj druhý gól hostí a znížil na 3:2. Veľký tlak hostí znamenal vyrovnávajúci gól, keď sa v 38. minúte presadil Oliver Jokeľ. Bardejov dokonal čistý obrat, keď minútu pred koncom druhej tretiny skóroval Radovan Cútt. Už po 24 sekundách poslednej tretiny vyrovnal na 4:4 Lukáš Novák, pre ktorého to bol tretí gól v zápase, no zo strany domácich to bolo všetko. Bardejov pridal piaty gól v 44. minúte opäť zásluhou Cútta a pri power-play Nových Zámkov skóroval Ondrej Gmitter, ktorý stanovil konečný výsledok 4:6. Rozhodujúci, piaty zápas sa odohrá v stredu, 9. marca v Bardejove.

HC Mikron Nové Zámky - HC 46 Bemaco Bardejov 4:6 (2:0, 1:4, 1:2) - stav série 2:2
7. J. Zlocha ml. (T. Török, Tábi), 9. L. Novák (M. Hudec, Martin Chovan), 28. L. Novák (Havlík, J. Reichel), 41. L. Novák (J. Reichel, Kousalík) - 35. M. Baláž (M. Bednár, Gmitter), 36. M. Baláž (Gmitter, Valentín), 37. Jokeľ (Solomončak, Cútt), 39. Cútt (Solomončak, Jokeľ), 44. Cútt (Valentín, M. Bednár), 60. Gmitter (M. Baláž)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Martin Chovan na 10 min za údery - Pichnarčík na 10 min za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Synek, 2560 divákov