Aktuality

Extraliga s novým partnerom, kluby získajú 38 miliónov korún

Logo SZLHLogo SZLH

BRATISLAVA - Novým marketingovým partnerom slovenskej hokejovej extraligy sa stala spoločnosť Marketing SZĽH, s.r.o. Dohodu spečatili vo štvrtok za Pro-Hokej, ktorý riadi najvyššiu súťaž a ktorého akcionármi sú extraligové kluby, člen predstavenstva Róbert Mráz a športový riaditeľ Vladimír Paštinský a na druhej strane výkonný riaditeľ Marketing SZĽH Martin Ryba a prezident SZĽH Juraj Široký.

Hokejová extraliga bola bez marketingového partnera od 1. decembra, keď vypršala výpovedná lehota, ktorú Pro-Hokej dal pre neplnenie podmienok spoločnosti GM Marketing, ktorá ich získala postúpením od CWL. „Po nevydarenej anabáze s naším predchádzajúcim partnerom sme konečne našli nového. Podpis tejto zmluvy je určite dobrým signálom pre všetky extraligové kluby. Zmluva pre ne zabezpečí peniaze už v tejto sezóne. Od dnes odstupujeme výhradné marketingové, reklamné a televízne práva spoločnosti Marketing SZĽH. Som rád, že sme dali naše sily dokopy,“ povedal Róbert Mráz. Z mluva zabezpečí v aktuálnom ročníku 2006/07 klubom 38 miliónov korún a v tom ďalšom 50 miliónov. „Už keď sme v roku 2001 zakladali našu marketingovú spoločnosť, ktorá je stopercentnou dcérskou spoločnosťou SZĽH, hovorili sme, že v budúcnosti dáme ponuku aj Pro-Hokeju. Naším cieľom je zjednotiť sily v marketingovom priestore do jedného celku. Takto budeme konečne pokrývať aj extraligu,“ povedal Juraj Široký.

Už začiatkom januára oznámi Marketing SZĽH meno nového partnera extraligy, ktorého meno sa dostane aj do názvu najvyššej slovenskej súťaže. Čoskoro by diváci mohli vidieť hokej aj na obrazovkách. „Sme radi, že STV má nového riaditeľa. Teraz začneme rokovať, aby sa hokej vrátil do programu verejnoprávnej televízie. Meno nového partnera zverejníme až začiatkom januára, potrebujeme dotiahnuť všetky detaily,“ vyhlásil Martin Ryba . Nový marketingový partner by mal finančne pomôcť najmä ekonomicky slabším klubom.
14.12.2006 | Zdroj: SITA
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri