Dvadsiatka v Lillehammeri po slabšej tretej tretine podľahla Švajčiarom

Slovenskí hokejisti na Turnaji štyroch krajín v Poprade, foto: SITA / Radoslav MaťašIlustračné foto SITA / Radoslav Maťaš

LILLEHAMMER (SZĽH) - Slovenskí reprezentanti do 20 rokov vstúpili do turnaja v nórskom Lillehammeri prehrou so Švajčiarskom 2:5. O výsledku rozhodla až tretia tretina, v ktorej náš súper dokázal využiť ponúknuté prečíslenia na strelenie troch gólov. Presné zásahy slovenského tímu dosiahli Pataky a Andrsík.

SLOVENSKO "20" - ŠVAJČIARSKO "20" 2:5

Mladí Švajčiari sa ujali vedenia v 5. minúte, keď skóroval Haussener. Na začiatku druhej tretiny vyrovnal Pataky. Slováci napriek dobrej hre doplatili na slabší výkon v záverečnej časti. Poľavili už pred druhou prestávkou, keď dostali gól do šatne v 40. minúte z hokejky Prassla. Švajčiari potom v tretej tretine dosiahli tri góly v prečísleniach po našich chybách v rozmedzí 46. a 53. minúty. Náš tím v závere ešte skorigoval výsledok v 58. minúte z hokejky Andrisíka.

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Dnes to z našej strany do polovice zápasu nebola zlá hra, lenže potom sme začali prepadávať v obrannej činnosti a postupne sme dostali až štyri góly z prečíslenia, z toho v poslednej tretine tri. To nás stálo dobrý výsledok. Pritom práve do polovice zápasu bolo v našej hre vidieť pozitíva, lenže v záverečnej časti súper dokázal premeniť šance, ktoré sme mu pri jeho prečísleniach ponúkli. A treba povedať, že v niektorých kľúčových situáciách dnes ani brankár nemal svoj deň."

Turnaj 4 krajín hráčov do 20 rokov - Nórsko, Lillehammer:
Slovensko "20" - Švajčiarsko "20" 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Góly a asistencie:
25. Pataky (Murín), 58. Andrisík (Roman, Tamaši) – 5. Haussener (Haberstich), 40. Prassl (Heim), 46. Loosli (Heim), 52. Loosli (Zehnder, In Albon), 53. Geisser (Loosli)

Slovensko: Durný (Babik) – Hain, Grman, Roman, Košecký, Pokorný, Hatala, Fehérváry, Bodák – Pataky, Sádecký, Hecl – Pätoprstý, Murín, Sloboda – Andrisík, Tamaši, Žiak – Žitný, Roman, Lešťan
Švajčiarsko: Ritz (Wüthrich) – Stadler, Burren, Gross, Geisser, Bircher, Gerber, Weber, Öjdemark – In Albon, Diem, Holdener – Haussener, Zehnder, Haberstich – Bader, Prassl, Loosli – Volejnicek, Marchon, Heim

Nominácia SR 20 na Výcvikový tábor v Piešťanoch a Turnaj 4 krajín v Nórsku (Lillehammer) - 30. 10. - 6. 11. 2016:
Hráči: Boris Babik, Roman Durný, Mário Grman, Samuel Hain, Marek Hecl, Oliver Košecký, Matej Murín, Oliver Pataky, Denis Pätoprstý, Boris Sádecký, Marek Sloboda, Lukáš Žiak (všetci HK Orange VSR SR 20), Martin Andrisík, Alex Tamaši (obaja HC´05 Banská Bystrica), Matej Pokorný (HC Slovan Bratislava/KHL), Andrej Hatala (Dukla Trenčín), Michal Roman, Miloš Roman (obaja HC Oceláři Třinec/ČR), Roman Žitný (KooKoo Hockey/Fín.), Martin Bodák (Tappara Tampere/Fín.), Filip Lešťan (HC 71/Švéd.), Martin Fehérváry (Malmö Redhawks/Švéd.).

Náhradníci na telefonické zavolanie: Martin Bždoch, Július Danko, Tomáš Hedera, Niki Jaško, Martin Jendroľ, Július Koyš, Adam Liška, Patrik Oško, Miroslav Struška, Dominik Trška, Marián Váňa, Vladimír Vybiral (všetci HK Orange VSR SR 20), Anton Ivanovič, Samuel Koziot (obaja HC´05 Banská Bystrica), Samuel Fereta, Ján Kožiak (obaja HC Slovan Bratislava), Patrik Kolesár (HC Košice), Frederik Foltán (HK Nitra), Marko Šturma (HK ŠKP Poprad), Peter Horváth (P.H.K. Prešov), Simon Šefčík (Dukla Trenčín), Jakub Lacka (HC Oceláři Třinec/ČR), Filip Krivošík (HPK Hämeenlinna/Fín.).

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (tréner), Martin Hrnčár (asistent trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov), Ján Kovačič (kondičný tréner), Peter Bielik (mentálny tréner), MUDr. Milan Petro (lekár), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)