BUDIŠ 1. Hokejová liga - 12. kolo: Prešov si zastrieľal v Trnave, Martin B zdolal Topoľčany

Prešovská radosť v Trnave, foto: HK Gladiators TrnavaRadosť Prešovčanov v Trnave, foto: HK Gladiators Trnava

BRATISLAVA (SZĽH) - Deväť gólov dosiahli Prešovčania v súboji 12. kola BUDIŠ 1. Hokejovej ligy v Trnave, kde vyhrali 9:3. Martinčania strelili šesť gólov Topoľčanom a zvíťazili tiež presvedčivo 6:3. Ďalšiu výhru v rámci úspešnej série zaznamenali Michalovce nad Skalicou 3:1. Detva uspela na Považí 4:3 po nájazdoch.

TRNAVA - PREŠOV 3:9
Dopisovateľka: Dominika Haršáni, HK Gladiators Trnava
Trnava pôsobila od úvodu nezohrato, zaskočene, robila chyby v obrane a cez Prešov sa ťažko dostávala do šancí. Hostia naopak boli oveľa hokejovejší, vychádzali im kombinácie a potrápili oboch brankárov Gladiátorov. Zápas sa lámal v druhej tretine, kedy sa podarilo domácim znížiť na 1:2, ale krátko na to Prešov odskočil na 1:4. Hostia boli potom pokojnejší a trestali ďalšie chyby Trnavy. Napokon tak z toho bol debakel v pomere 3:9, hetrik si v ňom pripísal Adrián Lipovský.
HK Gladiators Trnava - HC Prešov Penguins 3:9 (0:2, 2:4, 1:3)
24. Jurák, 40. D. Schmidt, 55. Glemba - 12., 37. a 50. A. Lipovský, 9. J. Prokop, 26. Mikolášek, 27. Kamalov, 34. D. Šimčák, 55. Bylina, 60. Jokeľ, 155 divákov

MICHALOVCE - SKALICA 3:1
Dopisovateľ: Peter Brendza, HK Dukla Michalovce
V prvej tretine sa hral otvorený hokej na oboch stranách. Viac sa síce do útočného pásma tlačili Michalovčania, no najväčšiu šancu na otvárací gól si vypracovali hostia. V ôsmej minúte sa až zoči – voči Adamovi Trenčanovi objavil Roland Dvonč, michalovský brankár ale jeho strelu famózne skryl do lapačky. A keď domáci hokejisti nevyužili presilovú hru a gólom sa neskončila ani aktivita Ščurka v záverečných sekundách, prvá tretina skončila bezgólovou remízou. Chlieb sa lámal v druhej časti, v ktorej diváci opäť videli hokej hore – dole. Najskôr unikol obrane hostí Král, brankár Patrik Romančík si však s jeho strelou poradil a gólom neskončila ani aktivita Záhorákov, keď puk skákal pred bránkovou čiarou. V 29. minúte sa ale už skóre menilo. Počas presilovky od modrej vypálil Ladislav Ščurko a Zoltán Kubát tečoval jeho strelu do siete. O tri minúty neskôr už domáci viedli o dva góly, keď Romančík najskôr betónom vyrazil strelu Banovského, na dorážku Radovana Cútta ale bol prikrátky – 2:0. Michalovčania mohli zvýšiť skóre v 35. minúte, kedy hrali skoro minútovú presilovku o dvoch hráčov. Tú síce nevyužili, no Martin Dolgoš pre presilovke o jedného hráča pretlačil puk do siete a domáci tak viedli 3:0. Hostia si do záverečnej tretiny preniesli presilovku pri vylúčení Polačeka, ktorú aj zásluhou Patrika Janáča využili. V ďalších minútach sa opäť hral vyrovnaný hokej. Skaličania sa síce snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, no proti bol brankár Adam Trenčan. Ten už viac neinkasoval a líder súťaže si tak pripísal desiate víťazstvo v rade.
HK Dukla Michalovce - HK Skalica 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
29. Kubát, 32. Cútt, 36. Dolgoš - 41. Janáč, 750 divákov

MHC Martin "B" - HC Topoľčany 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
12., 54. a 58. Uhrík, 8. a 37. R. Varga, 53. Šalka - 5. Juraj Gašparovič, 15. Kluka, 57. Priganc, 86 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica - HC 07 Orin Detva 3:4 po samost. nájazdoch (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
29. Koleda, 45. Kleinedler, 59. L. Klíma - 13. P. Fekiač, 16. Videlka, 50. Škvaridlo, 113 divákov