Aktuality

Bratislava sa pripravuje na svetový šampionát v inline hokeji

Brankár Vladimír Neumann bol ústrednou postavou slovenského in-line tímu. Foto IIHF.com

BRATISLAVA - Necelých desať dní zostáva do začiatku majstrovstiev sveta v inline hokeji v Bratislave. Dovedna 16 národných tímov, vrátane slovenského, bude od 25. júna do 1. júla 2017 bojovať o cenné kovy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Do dejiska šampionátu už čoskoro prídu prvé výpravy.

Najlepšie mužstvá zo všetkých kútov sveta už v minulosti v Bratislave štartovali. V roku 2008  slovenskí hráči vybojovali strieborné medaily a  v doterajšej histórii ide o jediné cenné kovy pre Slovensko z MS v inline hokeji. Na Slovensku sa vtedy predstavilo mnoho hokejových hviezd, v domácom výbere hrali Ľubomír Višňovský či Richard Kapuš, ktorý bude teraz ambasádorom turnaja. „Všetkých srdečne pozývam na šampionát v Bratislave. Stále rád spomínam na domáce MS, na ktorých sme získali striebro,“ hovorí Richard Kapuš.

Len pred pár dňami sa skončilo play-off slovenskej extraligy a tréner reprezentácie SR Imrich Antal už zverejnil nomináciu. Do tímu pozval zatiaľ dvoch brankárov a sedemnástich hráčov v poli. Ide o hráčov zo slovenskej extraligy v inline hokeji, ktorá vyvrcholila počas ostatného víkendu. Z majstrovskej Dubnice je vo výbere  päť hráčov.

 

Logo inline hokej MS Slovensko

Slováci sa budú od pondelka pripravovať už v dejisku šampionátu a vo štvrtok 22. júna odohrajú prípravný zápas proti Nemecku. "Na tréningoch sa budeme sa venovať systému, chlapci sú po kondičnej stránke dobre,“ povedal kouč Imrich Antal, ktorý si tiež zaspomínal na strieborné MS 2008. Bol na nich koučom výberu SR. „Bolo to niečo úžasné. Mali sme nejaké problémy so zostavou a na poslednú chvíľu prišiel do tímu Ľubo Višňovský. Napokon sme hrali finále. Bol to náš najväčší úspech," prezradil.

Svetový šampionát v inline hokeji bude od 25. júna do 1. júla 2017. Úvodné tri dni prinesú zápasy v základných skupinách, po dni voľna budú nasledovať súboje vyraďovacej časti o medaily. Zastúpenie na turnaji majú všetky kontinenty s výnimkou Ázie. Už v pondelok priletia výpravy Argentíny a Nového Zélandu. Naposledy boli majstrovstvá sveta v inline hokeji v júli 2015 vo fínskom Tampere. Zlato si vybojovali reprezentanti Kanady, striebro patrilo domácim Fínom.  Kanaďania si pripísali tretí titul majstrov sveta a chýbať nebudú ani v na šampionáte v Bratislave. Slováci v Tampere v zápase o bronz podľahli výberu Švédska a zostali bez cenného kovu.

Priaznivcom inline hokeja sú na všetky hracie dni k dispozícii celodenné vstupenky v hodnote štyroch eur, imobilní návštevníci majú vstup zadarmo a ich sprievod za 2 eurá.Verím, že vynikajúca cena lístkov na celý deň priláka do publika mnoho fanúšikov, ktorí poženú slovenský výber vpred za čo najlepším umiestnením,“ prezradil riaditeľ turnaja Roman Štamberský. Fanúšikovia si vstupenky môžu kúpiť online v predajnej sieti www.ticketportal.sk alebo vo viac ako 600 predajných miestach po celom Slovensku či priamo v pokladniciach zimného štadióna.

Šampionát v číslach

4400        litrov stolových a minerálnych vôd
  354        kilogramov banánov je pripravených pre všetkých účastníkov spolu
  320        kilogramov jabĺk, pomarančov a hrozna čaká na športovcov
  300        členov výprav, vrátane hráčov sa chystá do Bratislavy
    20        delegátov a arbitrov bude dohliadať na turnaj

Nominácia slovenskej reprezentácie v inline hokeji na majstrovstvá sveta v Bratislave (25. 6. - 1. 7. 2017, Zimný štadión Ondreja Nepelu):

Brankári: Vladimír Neumann (Red Rebel Mad Dogs Bratislava), Matej Kristín (Dubnica Wild Kings)

Obrancovia: Jakub Ručkay (Fevra Blue Vipers), Boris Erteľ (Red Rebel Mad Dogs Bratislava), Martin Kľučár, Miroslav Kristín, Ondrej Burzala (všetci Dubnica Wild Kings), Tomáš Jaško (Roller Hammers Bratislava)

?Útočníci: Jozef Haring, Roman Šimunek (obaja Fevra Blue Vipers Bratislava), Filip Novák, Juraj Jurík, Peter Lichanec, Patrik Sabo (všetci Red Rebel Mad Dogs Bratislava), Denis Trenčan (Dubnica Wild Kings), Marcel Holovič (Trnava Warriors), Adam Šimonič, Juraj Prekop, Marek Horský (všetci Save Finance Bratislava) 

16.06.2017 | Zdroj: SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri