Baráž o 1. ligu: Topoľčany si vynútili rozhodujúci siedmy zápas!

1. HL SR 1. liga

DUBNICA NAD VÁHOM (SZLH) - Topoľčianski hokejisti zvíťazili v šiestom barážovom zápase o postup a zotrvanie v prvej lige na dubnickom ľade 3:2 po predlžení a vyrovnali stav série na 3:3. Dubničania nevyužili ani tretí ponúknutý mečbal, keď v sérii pôvodne viedli už 3:0. Topoľčany si však vynútili rozhodujúci siedmy zápas v domácom prostredí a majú reálnu šancu zotrvať v druhej najvyššej súťaži.

DUBNICA - TOPOĽČANY 2:3 po predĺžení, stav série 3:3

V Dubnici nad Váhom sa aj tentoraz zišla vysoká návšteva 3286 divákov, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. Hrdina zápasu však bol tentoraz v hosťujúcich radoch. Topoľčiansky Libor Káčer otvoril skóre v 8. minúte pri vlastnom oslabení. Druhý gól hostí pridal o necelých päť minút Dušan Chromý. Zaskočení Dubničania, ktorí sa už tretí zápas za sebou pokúšali urobiť rozhodujúci postupový krok na ceste do prvej ligy, sa napriek nepriaznivému vývoju nevzdávali a v polovici zápasu dosiahli kontaktný gól v presilovke z hokejky Róberta Brandisa. Hrdinom duelu mohol byt v závere Miro Hlinka, keď 14 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 2:2. Dubničania si vynútili predĺženie, no napokon sa predsa len tešili z výhry domáci, keď v 65. minúte dosiahol víťazný gól Topoľčian Libor Káčer. Topoľčianski hokejisti si tak už druhý raz v tejto sérii zachránili prvoligovú kožu výhrou v predĺžení a v rozhodujúcom siedmom zápase celej série bude domáce prostredie i psychická výhoda na ich strane.

MHK Dubnica nad Váhom - HC Topoľčany 2:3 po predlžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1), stav série 3:3