Baráž o 1. ligu: Topoľčany odvrátili aj druhý dubnický mečbal, znížili stav série na 2:3

HC Topoľčany1. liga

TOPOĽČANY - Hokejisti Topoľčian triumfovali vo štvrtkovom piatom zápase baráže o účasť v prvej lige v nasledujúcej sezóne, keď hráčov Dubnice nad Váhom zdolali 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá znížili na 2:3. Šiesty duel sa uskutoční v sobotu 29. marca v Dubnici nad Váhom.

TOPOĽČANY - DUBNICA NAD VAHOM 4:1, stav série 2:3

Topoľčianski hokejisti mali od začiatku zápasu miernu psychickú výhodu, keďže im pomohol rýchly gol Juraja Gašparoviča už z tretej minúty. Potom však vyrovnal hosťujúci Kazda a týmto výsledkom sa skončila aj prvá tretina. V ďalšom priebehu však už skórovali len domáci hráči. Na dva góly v druhej tretine už nedokázali hostia odpovedať. Kým Topoľčanom prináša toto víťazstvo pokračovanie záchranárskych prác, Dubničania si komplikujú postupové šance. Hoci viedli v sérii už 3:0 na zápasy, ukazuje sa, že práve rozhodujúci štvrtý bod je najnáročnejší. Séria sa teraz sťahuje do Dubnice.

HC Topoľčany - MHK Dubnica nad Váhom 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) - stav série 2:3
3. Juraj Gašparovič, 29. Chromý, 30. L. Káčer, 59. Dobrý - 5. Kazda, 863 divákov