8. kolo extraligy: Zvolen vyhral strelecké preteky nad Piešťanmi

BRATISLAVA - Najzaujímavejším zápasom utorkového 8. Kola Tipsport extraligy bol nepochybne súboj vo Zvolene, kde domáci zviedli strelecké preteky s Piešťanmi. Po štyroch inkasovaných góloch v druhej tretine a nervydrásajúcom závere tretej časti rozhodli Zvolenčania o svojej výhre až v predĺžení 5:4. Popradčania naopak nezvládli tretiu tretinu zápasu s Banskou Bystricou. Hoci viedli 3:1, napokon prehrali 3:5 práve po štyroch inkasovaných góloch v záverečnej časti. Z favorizovaných tímov prehrala aj Nitra, hoci Skalici podľahla iba tesne 1:2. Košice zvíťazili v Žiline 4:0 a Trenčín zdolal Martin 3:1.

Radosť Zvolenčanov, ilustračné foto Ján Viazanička

ZVOLEN - PIEŠŤANY 6:5 po predĺžení
Hokejisti Zvolena sa v tabuľke sa dostali už na úroveň druhého Popradu. Piešťanskí hráči viedli po dvoch tretinách vo Zvolene 4:2, ale domáci si vyrovnávajúcim gólom Radovana Puliša na 5:5 v presilovke dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolenčanov v 64. min opäť Puliš, ktorý s pukom prekorčuľoval celé klzisko a napokon ho zasunul medzi betóny brankára Patrika Rybára.
HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 6:5 po predĺžení (1:0, 1:4, 3:1 - 1:0)
6. Hraško (Brabenec, Martin Ďaloga), 34. Síkela (Bortňák), 42. Michal Chovan (Hraško, L. Jurík), 54. Hebar (Michal Chovan), 58. Puliš (Juraško), 64. Puliš - 24. Konečný (Šedivý, Klempa), 26. Hamrák (Cunik, Peško), 32. B. Rapáč (Hamrák, Peško), 38. Kutálek (Bučka), 57. M. Toman
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bogdaň, Jobbágy, 1117 divákov
Zvolen:
Šimko - Juraško, Bagin, Hraško, Dervarič, Pichnarčík, Gábor - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - Fekiač, Martin Ďaloga
Piešťany: Patrik Rybár - Škadra, Šedivý, Bučka, Brňák, Rais, Cunik, Srnec, Krajčík - T. Klempa, Mišura, Konečný - Kutálek, Holovič, D. Pašek - B. Rapáč, Peško, Hamrák - Lichanec, M. Toman, Vaculín

ŽILINA - KOŠICE 0:4
Hokejisti Žiliny prehrali ôsmy raz z deviatich stretnutí nového ročníka Tipsport extraligy. Dva góly hostí strelil Marek Bartánus, ďalšie pridali Richard Jenčík a Milan Kolena. Košice sa týmto víťazstvom dostali na čelo tabuľky o tri body pred Poprad, ktorý zaváhal doma s Banskou Bystricou. Žilinčania sa prepadli na poslednú desiatu priečku, keď ich predstihli Skaličania. Stretnutie v Žiline sledovalo len 617 divákov.
MsHK Žilina - HC Košice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
21. M. Bartánus, 25. Jenčík (Hinďoš), 54. M. Bartánus (Hrnka, Štrbák), 58. Kolena (Jánošík, Philipp)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 617 divákov
Žilina:
Landsman - Ďurkech, Dlouhý, Bobček, Jelínek, Krčula, Hertl, Kadela, Jarab - Heřman, Kristek, Milan Procházka - Kanko, Š. Novotný, Šimko - Drábek, Valášek, Drevenák - A. Lipovský, Haluza, Kubiš
Košice: Melicherčík - Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, M. Macejko, Šeda - M. Bartánus, Hrnka, Lapšanský - Sojčík, Češík, Spilar - P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka - Jenčík, Kolena, Hinďoš

TRENČÍN - MARTIN 3:1
Hokejisti Trenčína nepoznajú trpkosť prehry už päť zápasov v rade. zverenci trénera Romana Stantiena využili výhodu domáceho ľadu a zdolali favorizovaných Martinčanov 3:1. Tretí tím tabuľky z Turca síce viedol od 2. min zásluhou Lukáša Klímu, ale Jakub Gašparovič na konci druhej tretiny vyrovnal. Trenčania preklopili víťazstvo na svoju stranu až v závere stretnutia, keď druhý gól strelil v 58. min Vladimír Nemec a 29 sekúnd pred naplnením 60. min trafil do prázdnej bránky Branko Radivojevič. Skúsený 33-ročný krídelník so skúsenosťami z NHL dosiahol piaty gól v sezóne vo farbách Dukly. Trenčania sa v tabuľke bodovo dotiahli na Martinčanov.
Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
39. J. Gašparovič (V. Nemec, T. Bokroš), 58. V. Nemec (T. Bokroš), 60. Radivojevič (V. Nemec) - 2. L. Klíma (T. Klíma)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Gajan, Gavalier, 1001 divákov
Trenčín:
Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Zošiak, Dudáš, Habšuda - J. Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič - Šišovský, T. Melichárek, Komínek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Rožník - D. Hudec, P. Stantien, Pardavý
Martin: Dzubina - Ďatelinka, Lojek, Dvořák, Kolba, Matejka, Tupý, Brcko, Fillo - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - Suja, Illo, Finsterle - L. Klíma, T. Klíma, O. Jokeľ - Važan, Fujerík, A. Themár

POPRAD - BANSKÁ BYSTRICA 3:5
Hokejisti Popradu prekvapujúco prehrali na domácom ľade s hráčmi Banskej Bystrice 3:5. Podtatranci vonkoncom nezvládli tretiu tretinu, ktorú prehrali 0:4, hoci na jej začiatku viedli 3:1. Víťazný gól Bystričanov dosiahol v 47. min Petr Kafka. Na stretnutie lídra tabuľky so siedmym tímom súťaže bolo zvedavých iba 840 divákov. V 37. min sa museli predčasne pobrať preč z ľadu domáci Lukáš Paukovček a hosťujúci Miroslav Preisinger, ktorí dostali tresty 5+10 minút a do konca zápasu. Banská Bystrica má odohraných iba 5 stretnutí, ale z toho štyri víťazné. Víťaznú sériu natiahli zverenci trénera Miroslava Chudého aktuálne už na tri stretnutia. Poprad prehral v sezóne po prvý raz na domácom ľade.
HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
2. T. Sýkora (Paukovček), 22. Kroták (Matis, Fabian), 34. Bartečko (T. Sýkora, Kurali) - 18. Handlovský (Kafka, Jaborník), 41. Block, 44. Luža (Biro, Lamper), 47. Kafka (Block, Bambúch), 58. Kudrna (M. Hudec, Kytnár)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Paukovček 5+10+DKZ za hrubosť - Preisinger 5+10+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Korba, Rovenský, 840 divákov
Poprad:
Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Bartečko, Boltun, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - Hvila, Paukovček, T. Sýkora - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa
Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Block, Matoušek - Lamper, Zigo, Bendík

NITRA - SKALICA 1:2
Menšia výsledková kríza postihla hokejistov úradujúceho vicemajstra HK Nitra. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu prehrali už tretí zápas v sérii, keď v utorok na domácom ľade nestačili na posledný tím tabuľky HK 36 Skalica a podľahli 1:2. Víťazný gól skalického tímu strelil v 34. min Juraj Bezúch. Predtým Nitrania podľahli v Trenčíne 1:2 po predĺžení a doma Banskej Bystrici 4:6. Skaličania sa týmto víťazstvom zrejme odlepia z posledného miesta a dostanú sa so 7 bodmi pred Žilinčanov. Nitra zostáva v strede tabuľky s 12 bodmi.
HK Nitra - HK 36 Hant Skalica 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
31. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi) - 9. Štumpf (Popela), 34. Bezúch (Štumpf, J. Jurík)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: M. Kováčik (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Výleta, Tvrdoň, 1678 divákov