7. kolo extraligy: Poprad pokoril aj majstra, v Košiciach uspel po nájazdoch

BRATISLAVA - Popradskí hokejisti v novej sezóne dokazujú, že s nimi treba rátať do najužšieho výberu adeptov na celkové prvenstvo v súťaži. Popradčania totiž v nedeľu bodovali na košickom ľade, kde zvíťazili 1:0 po nájazdoch, pričom ten rozhodujúci pripísali Matúšovi Paločkovi. Z hostí vyhrali ešte Zvolenčania v Martine 5:2. Zvyšné tri zápasy sa skončili triumfom domácich tímov. Piešťany vďaka výbornej druhej a tretej tretine vyhrali nad Žilinou 7:4, Trenčania nad Nitrou 2:1 po predĺžení a Banskobystričania nad Skalicou presvedčivo 4:0 v zápase, ktorý odohrali v Brezne.

Momentka zo zápasu Košice - Poprad, foto: SITA / Jozef Jarošík

POPRAD - KOŠICE 0:1 po samostatných nájazdoch
Až samostatné nájazdy rozhodli o triumfe hokejistov Popradu na ľade úradujúceho majstra v Košiciach. Rozhodujúci nájazd premenil popradský útočník Matúš Paločko. Svoje pokusy premenili aj Arne Kroták a Tomáš Sýkora, na domácej strane neuspel skúsený Peter Bartoš a nájazd premenil Peter Sojčík. V riadnom hracom čase ani predĺžení gól vo východniarskom derby v Steel aréne nepadol.
HC Košice - HK Poprad 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
rozhodujúci sam. nájazd Paločko
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Bednár, Smrek, 3475 divákov
Košice:
Hylák - Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, Macejko, Šeda - M. Bartánus, Kolena, Lapšanský - Sojčík, Češík, Spilar - P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka - Jenčík, Markuš, Hinďoš
Poprad: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Bartečko, Boltun, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - Hvila, Paukovček, T. Sýkora - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa

MARTIN - ZVOLEN 2:5
Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Martina 5:2. Základ hladkého víťazstvan položili hostia už v prvej tretine, ktorú vyhrali 5:1. Už v 8. min bolo po góloch Dalibora Bortňáka, Lukáša Juríka a Tomáša Škvaridla 0:3. Od zníženia domácich na 2:5 v 37. min Jaroslavom Markovičom už ďalšie góly nepadli. Zvolenčania si víťazstvom poistili štvrté miesto v tabuľke, Martin je o priečku vyššie.
MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 2:5 (1:5, 1:0, 0:0)
10. Galamboš (T. Varga, Ďatelinka), 37. J. Markovič (Suja, Ďatelinka) - 2. Bortňák (Hebar), 3. L. Jurík (Michal Chovan, Škvaridlo), 8. Škvaridlo (Hraško, Michal Chovan), 12. Síkela (Bortňák, Hebar), 16. Hraško (Michal Chovan)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Korba, Rovenský, 2113 divákov
Martin:
J. Čech (10. Dzubina) - Matejka, Ďatelinka, Dvořák, Kolba, Tupý, Brcko, Jurášek, Fillo - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - Illo, Fujerík, A. Themár - Suja, T. Klíma, O. Jokeľ - L. Klíma, Pokrivčák, Finsterle
Zvolen: Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - Čanky, Fekiač, Martin Ďaloga

TRENČÍN - NITRA 2:1 po predĺžení
Hokejisti Trenčína natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy, keď zdolali Nitru 2:1 po predĺžení. Hostia viedli od 23. min gólom Miroslava Pupáka, ale Tibor Melichárek v 45. min vyrovnal. Úradujúci vicemajstri z Nitry mohli rozhodnúť rušný zápas pre seba v závere riadneho hracieho času, ale šance pri vylúčení Petra Šišovského nevyužili. To sa im vypomstilo. V predĺžení musel na trestnú lavicu hosťujúci Henrich Ručkay a presilovku využil na strelenie víťazného gólu Branko Radivojevič. Skúsený 33-ročný krídelník so skúsenosťami z NHL dosiahol štvrtý gól v sezóne vo farbách Dukly. Trenčania sa v tabuľke bodovo dotiahli na Nitranov na 5. mieste.
Dukla Trenčín - HK Nitra 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
45. T. Melichárek (J. Gašparovič, L. Kozák), 63. Radivojevič - 23. Pupák (J. Štefanka)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, Stanzel, 1538 divákov
Trenčín:
Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Zošiak, Lintner, Daniška, Habšuda - J. Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič - Šišovský, T. Melichárek, Komínek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Rožník - D. Hudec, P. Stantien, Pardavý
Nitra: Lakosil - Jeremenko, D. Milo, Kloz, Nádašdi, Michal Novák, Ordzovenský, Guoth - J. Ručkay, M. Kováčik, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Pupák - Piačka, Lelkeš, R. Mráz - Lukáš Novák, Marek Slovák, Tománek

PIEŠŤANY - ŽILINA 7:4
Hokejisti Piešťan zdolali na domácom ľade hráčov Žiliny 7:4. V dôležitom súboji dvoch tímov z ôsmej a deviatej priečky v tabuľke sa druhého víťazstva v sezóne dočkali Piešťanci. V ich drese zaznamenal Matej Mišura gól a tri asistencie a čerstvá posila z Košíc Dušan Pašek zaznamenal gól a pridal dve presné prihrávky. Domáci rozhodli o svojom triumfe definitívne až v tretej tretine, keď Eduard Šedivý a Pašek pečatili z 5:4 na 7:4.
ŠHK 37 Piešťany - MsHK Žilina 7:4 (1:2, 4:2, 2:0)
1. Konečný (Mišura, Klempa), 25. Mišura (Šedivý, Klempa), 29. Brňák (D. Pašek, Holovič), 36. Kutálek (D. Pašek), 38. Konečný (Šedivý, Mišura), 41. Šedivý (Mišura, Klempa), 54. D. Pašek - 3. Haluza (Drevenák, Ďurkech), 9. Kanko (Šimko, Jelínek), 26. Šimko (Kanko, Krčula), 40. Horna (Heřman)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Junek, Sefčík, 680 divákov
Piešťany:
Patrik Rybár - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Krajčík, Cunik, Valjent, Bučka - T. Klempa, Mišura, Konečný - Kutálek, Holovič, D. Pašek - B. Rapáč, Peško, Hamrák - Lichanec, M. Toman, Vaculín
Žilina: Landsman - J. Moravec, Dlouhý, Krčula, Jelínek, Hertl, Ďurkech, Kadela, Jarab - Horna, Heřman, Milan Procházka - Kanko, Š. Novotný, Šimko - Drábek, Haluza, Drevenák - A. Lipovský, Valášek, Kubiš

BANSKÁ BYSTRICA - SKALICA 4:0
Hráči Banskej Bystrice zdolali súperov zo Skalice hladko 4:0. Dva góly víťazov dosiahol Andrej Kudrna, ďalšie dva pridali Lukáš Handlovský a Kevin Montgomery. Švédsky brankár v drese Bystričanov Miika Wiikman si udržal čisté konto, keď za svoj chrbát nepustil ani jednu z 22 striel Skaličanov. Stretnutie sa hralo v Brezne.
HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Hant Skalica 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
14. Kudrna (Luža, M. Hudec), 29. Kudrna (Kafka, Nicastro), 39. Handlovský (Kafka, Preisinger), 58. Montgomery (Handlovský, Preisinger)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: Rosandič (B. Bystrica) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Holienka, Tvrdoň
Banská Bystrica:
Wiikman - Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Block, Matoušek - Lamper, Zigo, Bendík
Skalica: P. Romančík - Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela - Jabrocký, R. Školiak, Stloukal - Vaškovič, Romančík, Méry - J. Jurík, Štumpf, Bezúch - Bene, Dvonč, Rejžek

HK Orange 20 5 0 0 1 0 0 4 9:15 2

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.