6. kolo extraligy: derby Žiliny s Martinom rozhodli až nájazdy, Poprad tesne zdolal Piešťany

BRATISLAVA - Piatkové súboje 6. kola Tipsport extraligy neboli veľmi bohaté na góly. Len v Nitre a v Žiline si mohli diváci zakričať viackrát, no výhry svojich sa nedočkali. Severské derby medzi Žilinou a Martinom rozhodli v prospech hostí až nájazdy, v Nitre domáci prehrali s Banskou Bystricou 4:6. Poprad zdolal Piešťany tesne 2:1 a zápas vo Zvolene sa skončil v riadnom hracom čase a v predĺžení bez gólov. Trenčania napokon získali dva body v nájazdoch, keď jediný nájazd premenil Róbert Petrovický.

Momentka zo zápasu Žiliny s Martinom, foto: SITA / Milo Fabian

SKALICA - KOŠICE 0:4
Hráči Košíc zvíťazili na ľade Skalice 4:0. Cestu za presvedčivým víťazstvom naštartovali východniari hneď v úvodnej minúte, keď sa presadil Peter Sojčík. V prostrednej časti hry poistili vedenie úradujúceho majstra góly Mateja Češíka a Milana Kolenu, konečné skóre stretnutia uzavrel v závere duelu Gabriel Spilar.
HK 36 Hant Skalica - HC Košice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
1. Sojčík (Spilar, Češík), 22. Češík (Jánošík, Markuš), 39. Kolena (Lapšanský, Jánošík), 58. Spilar (P. Bartoš, Štrbák)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Orolin, Tvrdoň, 1057 divákov
Skalica:
M. Lipovský - Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela - J. Jurík, R. Školiak, Méry - Vaškovič, Dvonč, Stloukal - Jabrocký, Štumpf, Bezúch - Bene, Romančík, Rejžek
Košice: Hylák - Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Šeda, Drgoň, Macejko - M. Bartánus, Kolena, Lapšanský - Sojčík, Češík, Spilar - P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka - Jenčík, Markuš, Hinďoš

POPRAD - PIEŠŤANY 2:1
Hokejisti Popradu zvíťazili nad hráčmi Piešťan 2:1. Víťazný gól Podtatrancov strelil v 41. min bývalý reprezentant Ľuboš Bartečko. Hostia o štyri minúty neskôr už len znížili na konečných 1:2 Matejom Mišurom. Popradčania uspeli aj vo štvrtom domácom súboji v tejto extraligovej sezóne a na konte majú aktuálne 14 bodov.
HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
15. S. Takáč (Matis), 41. Bartečko (Hvila, Boltun) - 45. Mišura (Konečný)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Gajan, Smrek, 1174 divákov
Poprad:
Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Hvila, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Boltun, Paločko - S. Takáč, Paukovček, Matis - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa
Piešťany: Patrik Rybár - Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Bučka, Cunik, Srnec, Krajčík - T. Klempa, Mišura, Konečný - Kutálek, Holovič, D. Pašek - Haring, Peško, Hamrák - B. Rapáč, M. Toman, Vaculín

ZVOLEN - TRENČÍN 0:1 po samostatných nájazdoch
Hokejisti Zvolena prehrali na domácom ľade s Trenčínom 0:1. V málo vídanom zápase, ktorý sa po 60 minútach aj predĺžení skončil bez gólov, strelil jediný gól v rámci samostatných nájazdov skúsený hosťujúci útočník Róbert Petrovický.Trenčania sa zásluhou trojbodového zisku dostali v tabuľke o bod pred Zvolenčanov na 5. miesto.
HKM Zvolen - Dukla Trenčín 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Gól:
rozhodujúci sam. nájazd Róbert Petrovický
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner - Holienka, Junek, 1526 divákov
Zvolen:
Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič - Puliš, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Síkela, Bortňák, Hebar - M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga
Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Zošiak, Lintner, Ryzák, Daniška, Habšuda - J. Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič - Šišovský, T. Melichárek, Komínek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Rožník - D. Hudec, P. Stantien, Pardavý

ŽILINA - MARTIN 3:4 po samostatných nájazdoch
Z derbysúboja v Žiline vyšli viťazne hosťujúci Martinčania. O víťazstve 4:3 hokejistov z Turca rozhodol až premenený nájazd Petra Galamboša, ktorý strelil aj dva z troch gólov hostí v riadnom hracom čase. Po 60 minútach aj predĺženi sa zápas skončil 3:3. Martinčania napriek zisku 2 bodov a piatemu víťazstvu v sezóne museli prepustiť čelo tabuľky Košičanom, ktorí uspeli v Skalici (4:0). Majstrovské Košice vedú zásluhou lepšieho skóre.
MsHK Žilina - MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
2. Š. Novotný (Šimko), 47. Drábek (Dlouhý, Heřman), 52. Milan Procházka (Dlouhý) - 17. Galamboš (J. Markovič, T. Varga), 31. Galamboš (J. Markovič), 44. O. Jokeľ (Fujerík, Suja), rozhodujúci sam. nájazd Galamboš
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Gavalier, 1230 divákov
Žilina:
Landsman - J. Moravec, Hertl, Krčula, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Kadela, Haluza - Horna, Kristek, Milan Procházka - Kanko, Š. Novotný, Šimko - Valášek, Heřman, Drevenák - A. Lipovský, Drábek, Kubiš
Martin: J. Čech - Matejka, Ďatelinka, Dvořák, Kolba, Tupý, Brcko, Rusina, Fillo - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - L. Klíma, Fujerík, A. Themár - Suja, Pokrivčák, O. Jokeľ - Jurášek, Dírer, Šugár

NITRA - BANSKÁ BYSTRICA 4:6
Hokejisti Nitry prekvapujúco zaváhali, keď na domácom ľade podľahli hráčom Banskej Bystrice 4:6. Konečný výsledok bol stanovený už po dvoch tretinách, na 4:6 upravil v 40. min Milan Kytnár. Úradujúci extraligoví finalisti z Nitry bez jednej z vodcovských osobností Jozefa Stümpela v tretej tretine už nedokázali nič urobiť s výsledkom, a tak zostávajú po šiestich kolách na 11 bodoch. Bystričania odohrali ešte len tretí zápas v novom ročníku a na konte majú momentálne šesť bodov.
HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 4:6 (2:3, 2:3, 0:0)
9. H. Ručkay (Marek Slovák, Lukáš Novák), 16. Pupák (Milo), 24. Tománek (Nádašdi), 28. H. Ručkay (Tománek, Lukáš Novák) - 5. M. Hudec (Kudrna), 6. Nicastro (Handlovský, Kafka), 13. Block (Luža), 32. Preisinger (Kafka), 39. Block (Handlovský), 40. Kytnár (M. Hudec, Luža)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Šefčík, Výleta, 2653 divákov
Nitra:
Lakosil - Michal Novák, Nádašdi, Ordzovenský, Guoth, Milo, Jeremenko, D. König, Kloz - Tománek, Lukáš Novák, H. Ručkay - Marek Slovák, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, R. Mráz - Piačka, Lelkeš, Bajtek
Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro - M. Hudec, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Block, Matoušek - Lamper, Zigo, Bendík

HK Orange 20 5 0 0 1 0 0 4 9:15 2

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.