46. kolo Extraligy SR: Žilina ukončila 14-zápasovú víťaznú sériu Košíc

BRATISLAVA - Obdivuhodná košická víťazná séria sa zastavila na čísle 14. Presne toľko zápasov v sérii Košičania neprehrali. V 46. kole ich však pokorili Žilinčania, a to priamo pred zrakmi košických divákov v Steel aréne. Vďaka tomu si pripísali do tabuľky veľmi cenné tri body a stále ešte môžu útočiť na vyššie priečky. Košičania sú napriek prehre v čele tsbuľky s trojbodovým náskokom pred Nitrou.

Ilustračné foto SITA / Milo Fabian

KOŠICE - ŽILINA 2:3
Hráči úradujúceho majstra HC Košice prekvapujúco prehrali na domácom ľade s MsHK DOXXbet Žilina 2:3. Favorit viedol po prvej tretine 2:0, ale napokon si nepripísal ani bod. Žilinčania v prostrednej časti za 113 sekúnd otočili nepriaznivý stav vo svoj prospech: postupne sa presadili Lukáš Handlovský, Rastislav Konečný a Václav Stupka. Košice si napriek nečakanej prehre udržali líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy.
HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
6. Hrnka (Boltun, M. Dudáš), 20. Deyl (E. Šedivý, M. Bartánus) - 33. L. Handlovský (Valášek), 34. Konečný (tr. strieľanie), 35. Stupka (L. Handlovský, Ťavoda)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Gajan, Smrek, 3342 divákov
Košice:
Halász - Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Macejko, P. Mikuš, Cebák, Hričina, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Tibor Varga - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Boltun, Češík, Hrnka - Šoltés, Bortňák, R. Lelkeš
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Makovský, Kurali, M. Leško, Mendrej - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Drevenák, Dominik Rehák, Rogoň - Konečný, Drábek

NITRA - BANSKÁ BYSTRICA 4:3
V šlágri 46. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Nitra zdolal na domácom ľade hokejistov z Banskej Bystrice 4:3. Bodovo sa v stretnutí najviac darilo nitrianskemu krídelníkovi Henrichovi Ručkayovi, ktorý k presnému zásahu zo záveru prvej časti pridal v ďalšom dejstve aj dve asistencie. Nitra sa v tabuľke priblížila vedúcim Košiciam na rozdiel troch bodov a udržala si postavenie na druhej priečke pred tretím Zvolenom.
HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
7. Macík (J. Štefanka, P. König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) - 31. Kytnár (Lucenius), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast (Roussel)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čech, Polák - Junek, Šefčík, 2904 divákov
Nitra:
M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, F. Kuzma - M. Slovák, Blackwater, Pupák - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Roussel, Pujacs, Petran, V. Čížek - Majdan, Zigo, R. Tománek - Lucenius, Bast, Lunter - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ambroz, M. Surový, Ferleťák

MARTIN - TRENČÍN 2:3
Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v 46. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade MHC Martin tesne 3:2. Hostia viedli 2:0 i 3:1, za tím z Turca stihol dva razy streliť kontaktný gól lotyšský útočník Janis Sprukts, ale jeho produktivita napokon nestačila ani na predĺženie.
MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
28. Sprukts (Jass, P. Bačik), 60. Sprukts (Cipulis, Jass) - 9. T. Melichárek (Drgoň, L. Novák), 24. Sojčík (M. Novák, J. Gašparovič), 49. Ryzák (Šišovský)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Sojčík (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, 1950 divákov
Martin:
Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Jáchym, Trávniček, Tomáš Varga - Kabáč, Galamboš, Surovka - D. Rzavský, Murček, F. Nemček - Jass, Sprukts, Cipulis - Poliaček, Dírer, Uhrík
Trenčín: Chábera - Drtina, M. Novák, Richard Pavlikovský, Drgoň, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda - Sojčík, V. Nemec, J. Gašparovič - Šišovský, Švec, L. Novák - T. Melichárek, Troliga, D. Hudec - D. Novák, O. Pataky, Špankovič

ZVOLEN - POPRAD 4:3 po predĺžení
Domáci hokejisti rozhodli o svojom víťazstve 4:3 až v predĺžení. Hrdinom sa stal obranca Lubor Pokovič, ktorý skóroval v čase 61:21 min. Zvolenčania prehrávali, ale zvratom a tromi gólmi v Kostúrovej sieti otočili na 3:1. Podtatranci však zásluhou Patrika Koyša a Andreasa Štraucha v riadnom hracom čase vyrovnali a osude stretnutia musel rozhodnúť až nadstavený čas.
HKM Zvolen - HK Poprad 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
6. Brabenec (E. Bagin, R. Puliš), 15. J. Jurík (tr. strieľanie), 24. Klhůfek (J. Jurík, B. Mráz), 62. L. Pokovič (B. Mráz, Krejči) - 4. Kasík (Kroták, Bajaruns), 29. Koyš (Heizer), 44. Štrauch (Koyš, Heizer)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Holienka, M. Kollár, 1083 divákov
Zvolen:
S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Semorád - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Gaborčík, Malina, Briják - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Števuliak, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Toma, Achs

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.