4. kolo extraligy: Nitra zdolala Košice, Popradčania sa udržali na čele tabuľky

BRATISLAVA - Hokejistov Popradu nezabrzdila ani prehra v šlágri predošlého tretieho kola Tipsport extraligy proti Zvolenu. V piatkovom štvrtom kole už opäť bodovali naplno, keď zdolali Trenčanov 4:1. Zvolen však po rovnakom výsledku uspel v Žiline. Súboj kola obstarali Nitrania s Košičanmi a domáci sa tešili z víťazstva 5:4 po nájazdoch. Martinčania ubránili tesnú výhru 2:1 v Skalici.

Roman Tománek mal veľký podiel na výhre Nitry proti Košiciam, foto: SITA / Martin Havran

POPRAD - TRENČÍN 4:1
"Kamzíci" zvíťazili doma nad hráčmi Dukly Trenčín 4:1 a ako lídri súťaže majú na konte jedenásť bodov. Popradčania sa ujali vedenia zásluhou Andreasa Štraucha, no potom vyrovnal v 16. minúte svojím premiérovým zásahom v slovenskej extralige dlhoročný reprezentant SR Branko Radivojevič. O úspechu domácich rozhodla druhá časť, ktorú vyhrali 3:0. V tretej tretine už 1250 divákov gól nevidelo.
HK Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
14. Štrauch, 29. Paločko (Takáč), 38. Matis (Malina, Paukovček), 40. T. Sýkora (Bartečko) - 16. Radivojevič (O. Mikula)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Gajan, M. Smrek, 1250 divákov
Poprad:
Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Rapáč, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Takáč, Paločko - Marek Nagy, Paukovček, Matis - Štrauch, Boltun, Gápa
Trenčín: Konrád - L. Kozák, Lintner, Novajovský, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Zošiak, Daniška - Pardavý, V. Nemec, T. Melichárek - O. Mikula, Róbert Petrovický, Radivojevič - Šišovský, J. Gašparovič, Komínek - Šimíček, P. Stantien, Denis Hudec

NITRA - KOŠICE 5:4 po samostatných nájazdoch
Súboj minulosezónnych finalistov otvoril gólom už v 40. sekunde domáci kanonier Roman Tománek, ktorý prekonal Melicherčíka pomedzi betóny. V prvej tretine napriek dostatku šancí diváci ďalší gól nevideli. V druhej časti otočili "východniari" priebeh zápasu. Najskôr v oslabení vyrovnal v 32. min Erik Černák a v 39. min si domáci hokejisti nedali pozor na voľného Adama Jánošíka, ktorý prekonal bezmocného Lakosila. Do konca prostrednej časti ešte stihli Nitrania vyrovnať, keď Jeremenko našiel Henrika Ručkaya a do tretej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu. V poslednom dejstve išli do vedenia hostia v presilovej hre zásluhou nestarnúceho Petra Bartoša. Domáci odpovedali rovnakou mincou v 52. min, keď v početnej výhode skóroval Lukáš Novák. Košice boli po góle Milana Kolenu blízko k trom bodom, ale domáci tak isto ako v druhej tretine odpovedali v samotnom závere. Zápas poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Henrik Ručkay. Vyrovnaný duel sa rozhodol až v nájazdoch, keď sa o bod navyše pre domácich postaral najproduktívnejší hráč zápasu Tománek.
Košice klesli v tabuľke z druhého na tretie miesto.
HK Nitra - HC Košice 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 1:0)
1. Tománek, 40. H. Ručkay (Jeremenko) 52. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 60. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi), rozhodujúci sam. nájazd: Tománek - 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. P. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyšek: Hrnka (Košice) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš - Výleta, Šefčík, 2862 divákov
Nitra:
Lakosil - Michal Novák, Nádašdi, Guoth, Kloz, Milo, Jeremenko, Kloz, Piačka - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - Slovák, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Lukáš Novák - Mráz, Lelkeš, Bajtek
Košice: Melicherčík - Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Spilar, P. Bartoš, Jenčík - Sojčík, Češík, Bicek - Matúš Chovan, Kolena, Stupka

ŽILINA - ZVOLEN 1:4
Hokejisti MsHK Žilina nemajú v úvode sezóny najvyššej slovenskej súťaže dobrú formu. "Vlci" prehrali už tretí zo štyroch domácich zápasov, keď nestačili na hráčov Zvolena. Žilina bola favorizovaným hosťom vyrovnaným súperom až do záveru duelu, ešte v 55. min bol nerozhodný stav 1:1. Mužstvo spod Pustého hradu to roztočilo na úplnom konci záverečnej časti, keď sa gólmi prezentovali Tomáš Škvaridlo, Lukáš Jurík a Kamil Brabenec. HKM sa v tabuľke Tipsport extraligy vyšvihol z tretieho miesta na druhé, predbehol úradujúceho šampióna HC Košice.
MsHK Žilina - HKM Zvolen 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
30. Milan Procházka - 16. Michal Chovan (L. Jurík), 56. Škvaridlo, (Hraško, Michal Chovan), 57. L. Jurík (Škvaridlo, Michal Chovan), 59. Brabenec (Puliš, Juraško)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Bobček (Žilina) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Tvrdoň
Žilina:
Landsman - J. Moravec, Hertl, Bobček, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Kadela, Krčula - Milan Procházka, Kristek, Kubiš - Kanko, Haluza, Šimko - Valášek, Drábek, Drevenák - Jarab, Paleček, A. Lipovský
Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič, S. Tomko, T. Varholík - Podkonický, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, Bortňák, Hebar - Síkela, Čanky, Martin Ďaloga

SKALICA - MARTIN 1:2
Hokejisti Martina sa postarali o prekvapenie, keď zdolali na Záhorí domácu Skalicu 2:1. Hostia boli od začiatku aktívnejší a po peknej akcii išli do vedenia zásluhou Jaroslava Markoviča. Domáci sa snažili vyrovnať, no proti nim stál v bránke hostí výborne chytajúci Jakub Čech. V druhom dejstve zvýšil náskok Martinčanov Tibor Varga. Až v tretej tretine sa dočkali gólu aj domáci. V 45. min sa vrátili do stretnutia v presilovej hre, ktorú využil Bruno Mráz. Skaličania boli do konca duelu aktívnejší, no hráči z Turca udržali najtesnejšie vedenie aj pri domácej hry bez brankára. Skalica prehrala aj svoj druhý tohtosezónny zápas na domácom ľade, naopak, Martin dosiahol druhé víťazstvo v ročníku.
HK 36 Hant Skalica - MHC Mountfield Martin 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
45. B. Mráz (I. Jankovič) - 9. J. Markovič (Galamboš), 39. T. Varga (P. Smrek, J. Markovič)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil - Kacej, Stanzel, 1124 divákov
Skalica: M. Lipovský - Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela - Jabrocký, R. Školiak, Méry - Vaškovič, B. Mráz, Stloukal - J. Jurík, Štumpf, Chylo - Bene, Dvonč, Bezúch
Martin: J. Čech - Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Tupý, Brcko - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - L. Klíma, Fujerík, A. Themár - Suja, Illo, Finsterle - Pokrivčák, Dírer, O. Jokeľ

Zostávajúci súboj 4. kola Banská Bystrica - Piešťany sa bude hrať 4. novembra.

HK Orange 20 3 0 0 1 0 0 2 8:11 2
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.