24. kolo extraligy: Skaličania zahanbili Košičanov, Poprad sa predral na prvé miesto

BRATISLAVA - Najväčším prekvapením utorňajších zápasov 24. kola Tipsport extraligy je nepochybne prehra lídra tabuľky a úradujúceho majstra HC Košice na skalickom ľade. Strata troch bodov umožnila Popradu, aby sa zaslúžene predral na prvú priečku po výhre nad Piešťanmi. Pri bodovej rovnosti pomáha Popradčanom aktívnejšie skóre, keďže košickí hráči strieľajú málo gólov. V regionálnom derby vyhrali Martinčania nad Žilinou 2:1, Zvolen si poradil s Trenčínom 4:2 a Nitra zdolala Banskú Bystricu 5:2.

K výhre Popradu nad Piešťanmi prispel dvomi gólmi Arne Kroták, foto: SITA

POPRAD - PIEŠŤANY 4:1
Hokejisti Popradu potvrdili úlohu favorita, keď v domácom prostredí si poradili s tímom ŠHK 37 Piešťany 4:1. Popradčanov dvoma gólmi v úvodnej tretine naštartoval veterán Kroták. Po góle Gápu na 3:0 síce hostia zásluhou Rapáča skorigovali pred druhou prestávkou na 1:3, ale trojbodový popradský zisk spečatil v 57. min Bartečko.
HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
15. Kroták (S. Takáč), 20. Kroták (Paločko, S. Takáč), 28. Gápa (Bartečko), 57. Bartečko (T. Sýkora, Boltun) - 39. Rapáč (Peško)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Gavalier, 1050 divákov
Poprad:
Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - T. Sýkora, Boltun, Bartečko - Kroták, S. Takáč, Paločko - Matis, L. Paukovček, Hvila - Marek Nagy, Mlynčár, Gápa
Piešťany: Šúrek - Kotaška, Šedivý, Hamrák, Brňák, Hluch, Bučka, F. Hudec, M. Srnec - T. Klempa, Holovič, Konečný - Kutálek, Pašek, Rapáč - Vaculín, Peško, Románek

SKALICA - KOŠICE 3:1
Prekvapenie sa zrodilo na Záhorí. Posledný tím tabuľky HK 36 Hant Skalica sa vytiahol na lídra HC Košice, ktorého na domácom ľade zdolal 3:1 a postaral sa o to, že hostia z metropoly východu SR len tretíkrát v sezóne ťahali za kratší koniec v riadnom hracom čase. Košičania, ktorí utrpeli v priebehu piatich dní druhú prehru (v piatok zaváhali v Nitre), prišli nečakaným nezdarom o prvú priečku aktuálneho poradia. Bodovo sú na tom rovnako s Popradčanmi, ale majú horšie skóre. Zároveň však aj jeden zápas k dobru.
HK 36 Hant Skalica - HC Košice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
32. Komínek (Stloukal, I. Jankovič), 38. Chylo (R. Školiak, Méry), 42. Klímek (J. Jurík, Krejčiřík) - 39. Černák (Sojčík, M. Bartánus)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Tvrdoň, Výleta, 753 divákov
Skalica: M. Lipovský - I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Pavešic - Vaškovič, Stloukal, Komínek - Méry, R. Školiak, Chylo - J. Jurík, Štumpf, Klímek - Bene, Lantoš, J. Šimíček
Košice: Melicherčík - Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, A. Jánošík, Cebák, Šeda, M. Macejko - Jenčík, P. Bartoš, Lapšanský - Sojčík, Češík, Suja - M. Bartánus, Hrnka, Bicek - Stupka, Matúš Chovan, Hinďoš

MARTIN - ŽILINA 2:1
Dôležité stretnutie tímov zo spodných priečok tabuľky sa v Turci skončilo na radosť domácich priaznivcov víťazstvom MHC Mountfield Martin, ktorý si poradil s MsHK DOXXbet Žilina tesne 2:1. Martinčania využili v zápase s množstvom vylúčení a vyšších trestov dve presilovky. T. Varga a Matejka v početných výhodách v druhej tretine poslali svoj tím do dvojgólového vedenia, z ktorého v zostávajúcom hracom čase stihol zo Žilinčanov ukrojiť len Milan Procházka.
MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
24. T. Varga (I. Ďatelinka, T. Klíma), 30. Matejka (J. Markovič, Fujerík) - 38. Milan Procházka (S. Hudec)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Lojek 10 min za napadnutie hlavy a krku, Tupý 5+DKZ za hrubosť - Jindra 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Niník 10 min za napadnutie zozadu, Haluza 10 min za napadnutie zozadu, Dresler 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 1820 divákov
Martin:
J. Čech - Michal Dvořák, I. Ďatelinka, Matejka, Brcko, Tupý, Lojek, Rusina, Kolba - T. Varga, J. Svoboda, J. Markovič - L. Říha, Fujerík, Illo - L. Klíma, T. Klíma, O. Jokeľ - Važan, Dírer, Šugár
Žilina: Križan - Dresler, Jindra, S. Hudec, L. Martinka, Bajaník, Ďurkech, Krčula, Niník - Š. Novotný, Demel, Milan Procházka - Schroner, O. Rusnák, Kanko - Drevenák, Jarab, Valášek - Kubiš, Haluza, A. Lipovský

NITRA - BANSKÁ BYSTRICA 5:2
Súboj o 3. priečku tabuľky hokejovej Tipsport extraligy zvládli lepšie hráči HK Nitra, ktorí si poradili s HC ´05 Banská Bystrica 5:2 a pred svojím súperom zvýšili odstup na päť bodov. Nitrania položili základ úspechu v úvodnej tretine dvoma gólmi Juraja Štefanku zo 7. a 11. min. Hostia na začiatku druhej časti síce skorigovali na 1:2, ale domáci v ďalšom priebehu odskočili na rozdiel štyroch gólov a o osude zápasu bolo rozhodnuté.
HK Nitra - HC '05 Banská Bystrica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
7. J. Štefanka (Tománek, Lukáš Novák), 11. J. Štefanka (Lukáš Novák, R. Mráz), 27. J. Ručkay, 48. Lukáš Novák (J. Štefanka, R. Mráz), 54. Marek Slovák (Michal Novák) - 22. Lamper (Bendík, Preisinger), 54. M. Hudec (Biro)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák - Gajan, Smrek, 2370 divákov
Nitra:
Lakosil - Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, F. Kuzma - Lukáš Novák, Lelkeš, R. Mráz - H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, Tománek - König, Bajtek, Piačka
Banská Bystrica: Wiikman (48. Unice) - Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro, Cunik - L. Hudáček, P. White, M. Hudec - Kafka, Kytnár, Handlovský - Lamper, Preisinger, Bendík - Kadura, Zigo, Róth

ZVOLEN - TRENČÍN 4:2
Hokejisti Dukly Trenčín nevyužili príležitosť dotiahnuť sa Zvolenčanov na rozdiel jediného bodu, keď v utorkovom súboji 24. kola Tipsport extraligy podľahli na jeho ľade 2:4. Zvolenčania si rozhodujúci náskok utvorili v prvej dvadsaťminútovke (2:0). Hoci "vojaci" v druhej časti skorigovali v krátkom časovom odstupe na 2:3, vzápätí pridal gólovú poistku pred druhou sirénou Michal Chovan. V tretej tretine sa skóre už nemenilo, a tak tri body zostali pod Pustým hradom.
HKM Zvolen - Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
6. Brabenec (Puliš, Obdržálek), 20. Puliš (Hraško, Brabenec), 30. Michal Chovan (Bagin), 39. Michal Chovan (L. Jurík, Škvaridlo) - 37. Melichárek, 38. Róbert Petrovický
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Podkonický 10 min za hrubosť - Habšuda 10 min za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Kacej, Stanzel, 1226 divákov
Zvolen:
M. Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Kentoš, Fekiač - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, M. Sloboda - J. Žilka, Síkela, Martin Ďaloga
Trenčín: A. Nagy (30. Konrád) - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Zošiak, Habšuda, Lipták - Šišovský, V. Nemec, Melichárek - O. Mikula, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Daniška, Michal Hlinka, Filo - J. Cíger, P. Stantien, D. Hudec

HK Orange 20 13 1 0 1 0 0 11 20:44 5
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.