16. kolo extraligy: Poprad zdolal reprezentačnú dvadsiatku 7:2

POPRAD 23. októbra (SITA) - Popradskí hokejisti potvrdili úlohu favorita a vo štvrtkovom zápase 16. kola Tipsport extraligy 2014/2015 zvíťazili nad HK Orange 20. Mladí "dvadsiatkári" nezachytili úvod súboja a po góloch Paločka, Mlynčara a Kuraliho počas 87 sekúnd prehrávali už v 6. minúte 0:3. Vzápätí síce znížil Ondris, ale druhý tím extraligovej tabuľky neponechal nič na náhodu a v ďalších dvoch tretinách zvýšil svoj náskok na konečných 7:2. Hetrikom sa vo štvrtok prezentoval domáci útočník Lukáš Hvila.

Arné Kroták bol pri jednom z gólov popradského tímu, foto SITA

Ernest Bokroš – tréner HK Orange 20:Dnes to bol jeden zo zápasov, ktorý nám nevyšiel, hlavne po defenzívnej stránke. V rozmedzí minúty a pol sme inkasovali tri góly, a to výrazne ovplyvnilo psychiku chlapcov. Pokúsili sme sa družstvo nabudiť aj výmenou brankára, ale ukázalo sa, že ten slabší úvod nakoniec doľahol na hráčov a skúsenejší Popradčania túto psychickú výhodu dokonale využili.

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 16. kolo:

HK Poprad - HK Orange 20 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
5. Paločko (S. Takáč, Kroták), 6. Mlynčár (Gaborčík, Štrauch), 6. Kurali (Boltun), 22. Hvila (Matis, L. Paukovček), 40. Hvila (L. Paukovček), 44. T. Sýkora (Boltun), 49. Hvila (Kasík, Matis) - 7. Ondris (Sukeľ, Bačik), 24. Horvát (Vadovič, Giľák)
Vylúčení 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Lauff - Bogdaň Rovenský, 1097 divákov