1. liga - predohrávka 33. kola: Detva zdolala osemnástku a vrátila sa do čela tabuľky

1. HL SR 1. liga

DETVA (SZĽH) - Hokejisti tímu HC 07 Orin Detva vyhrali v predohrávke 33. kola nad reprezentačnou osemnástku 2:0 a sú  na čele prvoligovej tabuľky. Gólovo sa ešte v prvej tretine presadili Buda a Gachulinec, keď ich góly delilo iba 13 sekúnd. V ďalšom priebehu už domáci neskórovali, a tak si nakoniec pripísali iba dvojgólovú výhru napriek streleckej prevahe.

DETVA - SLOVENSKO "18" 2:0
Súhrn zaslal klub HC 07 Orin Detva

O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvej tretine, keď sa v 9. minúte presadil Slavomír Buda po prihrávke Sládoka s Predajnianskym. V tej istej minúte pridali Podpoľanci ešte jeden gól - po prihrávkach Pinku a Zorvana skóroval Daniel Gachulinec. Domácim sa nepodarilo využiť presilovú hru o dvoch hráčov, keď mladíkov prestrieľali v pomere 24-7. V druhej tretine sa hra vyrovnala, domáci sa nechali často vylučovať, no reprezentanti do 18 rokov nevyužili početné výhody ani o dvoch hráčov. V tretej tretine gól už nepadol, a tak sa Detvania týmto víťazstvom znovu vrátili na prvé miesto prvoligovej tabuľky.