Aktuality

1. liga: dvanásťgólová smršť Liptákov

1. HL SR Logo 1. ligy

BRATISLAVA (SZĽH) - Aj štvrté kolo prvej ligy bolo bohaté na góly. Najviac ich videli diváci na Liptove, kde domáci rozdrvili Trebišovčanov 12:4. Len o dva góly menej padli na Považí, kde domáci Bystričania zdolali Detvu 8:6. Ďalšie súboje už boli o poznanie vyrovnanejšie. Prešovčania podľahli Spišiakom 1:2 v riadnom čase, Bardejov prehral s Trnavou 2:3 až po nájazdoch. Senica zdolala Topoľčany 5:3 a Michalovce si odviezli výhru 5:2 z Prievidze.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - TREBIŠOV 12:4
Dopisovateľ: Rastislav Majerík, MHk 32 Liptovský Mikuláš
Liptáci privítali na domácom ľade hostí z ďalekého východu. Domáci tím nastupoval do zápasu ako favorit, čo sa začalo prejavovať už v 21. sekunde prvej tretiny. Prvá tretina sa skončila 2:0 v prospech domáceho tímu. V druhej tretine pokračovali Liptáci v gólovom stroji, keď v polovici druhej tretiny viedli už 5:0. Hostia však strelili v priebehu ôsmich sekúnd dva expresné góly. Potom sa však na viac nezmohli a domáci hráči už do konca zápasu nezaváhali. Trebišovu nastrieľali ďalších šesť gólov. Liptovský gólostroj sa zastavil až spolu so záverečnou sirénou a skóre sa zastavilo na 12:4 v prospech domácich.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Trebišov 12:4 (2:0 , 5:3, 5:1)
1., 46. a 49. Macík, 34. a 39. L. Paukovček, 47. a 59. Kuric, 14. Matejka, 23. Bartík, 25. Mravec, 28. Kledrowetz, 60. Poliaček - 29. Schnelly, 38. Pisio, 38. Mach, 52. Ivančo, 540 divákov

PREŠOV - SPIŠSKÁ NOVÁ VES 1:2
Dopisovateľ: Mária Marčišinová, HC Prešov 07
Prvá tretina bola vyrovnaná, ale skončila lepšie pre Spišiakov výsledkom 0:1, keď Fedor dostal lacný gól. Druhú tretinu bol Prešov strelecky výraznejší, ale lepšie sa strelecky presadili hostia aj táto čast priniesla jeden ich gól.  V tretej tretine bol znova Prešov strelecky aktívnejší, ale jeho hráči boli úspešní iba raz a zápas skončil výsledkom 1:2.
HC Prešov 07 - HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
52. Caban - 7. Vaic, 24. Smotrila, 542 divákov

BARDEJOV - TRNAVA 2:3 po samostatných nájazdoch
Súhrn zaslal klub Bemaco HC 46 Bardejov
Zápas sa začal za miernejšej prevahy bardejovských hráčov, no Trnavčania zatiaľ vzdorovali. Prvá nebezpečná strela z trnavskej hokejky prišla v siedmej minúte, no Andreanin bez problémov vychytal. V jedenástej minúte prišla veľká príležitosť pre Bardejovčanov, keď v početnej prevahe piatich proti trom hrali skoro dve minúty. No Trnava sa dokázala ubrániť bardejovským útokom a početná výhoda sa skončila. Zápas pokračoval vo veľkom tempe až do 18. minúty, v ktorej sa podarilo Bardejovu streliť gól do siete Trnavy z hokejky Bochňu. Druhá tretina začala šťastnejšie pre hráčov Trnavy, keď sa im v 22. minúte podarilo vyrovnať. Hra pokračovala peknými útočnými príležitosťami na oboch stranách. Päť minút pred koncom druhej tretiny, keď Bardejov hral oslabený o jedného hráča sa aj za nepriaznivého počtu bardejovským útočníkom podarilo vytvoriť si veľké gólové príležitosti z únikov, ktoré vychytal trnavský brankár Petrovič. Hra za veľkého tlaku bardejovských útočníkov pokračovala až do konca druhej tretiny. Hra začala veľkou agresivitou zo strany hostí a tlakom zo strany domácich. Hostí agresivita potrestala dvomi osobnými trestami a ďalšími vylúčeniami na dve minúty, no bardejovským hráčom sa presilovky nedarili a stav ostáva stále 1:2. Pred koncom tretej tretiny, mali Bardejovčania veľký počet striel, a to sa odzrkadlilo na výsledku. Bardejov v 19. minúte vyrovnal výsledok stretnutia na 2:2. Hra pokračovala v predĺžení, kde si oba tímy vytvorili gólové príležitosti, no brankárom sa všetky strely podarilo zneškodniť, a tak predĺženie skončilo a pokračovali nájazdy. V nich mali viac šťastia Trnavčania.
Bemaco HC 46 Bardejov - HK Gladiators Trnava 2:3 po sam. nájazdoch (1:0 ,0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
18. Bochňa, 59. Stríž - 22. Baran, 30. Lisoň, rozhodujúci sam. nájazd Dudáš, 623 divákov

SENICA - TOPOĽČANY 5:3
Dopisovateľ: Pavol Krutý, HC Dukla Senica
Od úvodu stretnutia sa hral na Záhorí svižný hokej. Do vedenia išli už v štvrtej minúte hostia, keď Kocákovo vylúčenie potrestal strelou spoza obrancu Juraj Gráčik. Domáca Dukla odpovedala v šiestej minúte, keď tlak tretej päťky znamenal vyrovnanie. Dobrú prácu za bránkou odviedol Rajčák, ktorý našiel úplne voľného Surovku a ten vyrovnal. V dvadsiatej minúte bolo 2:1 keď sa puk odrazil od Vaškovičovej korčule až za Belianského chrbát. Rozhodcovia po dohode gól uznali. Druhá tretina začala zvýšenou aktivitou Dukly, ale na 3:1 sa podarilo zvýšiť až v 34. minúte Petrovi Kocákovi, ktorý doklepol do siete veľmi šikovne prevedenú strieľanú prihrávku od skúseného Martina Ivičiča od modrej čiary. Keď v 45. minúte domáci Dubec zvyšoval už na 4:1 zdalo sa, že domáci bez problémov dotiahnu zápas do víťazného konca. Netrvalo ani minútu a po úniku Gráčika bolo znížené na 4:2 a v 53. minúte urobil zo zápasu drámu Havlíček, ktorý sa v situácii dvaja na jedného snažil prihrať na lepšie postaveného spoluhráča, no domáci obranca si puk sklepol smerom k vlastnej bráne a prekonal prekvapeného Peksu. Duklu to však nezlomilo a ďalej pokračovala v aktívnej hre smerom dopredu, za čo im bol odmenou gól v 53. minúte, kedy po peknej prihrávke Mikoláška upravil na konečných 5:3 strieborný chlapec z Petrohradu Michal Hreus. Topoľčany sa snažili výsledok zvrátiť no ani pri hre bez brankára sa im to nepodarilo a tri body ostali zaslúžene na Záhorí.
HC Dukla Senica - HC Topoľčany 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
6. Surovka, 20. Vaškovič, 34. Kocák, 45. Dubec, 53. M. Hreus - 4. a 46. Gráčik, 52. Havlíček, 721 divákov

PRIEVIDZA - MICHALOVCE 2:5
Súhrn zaslal klub MšHK Prievidza
Štyri stovky divákov videlo v prvej tretine jediný gól, keď sa v 3. minúte stretnutia presadil hosťujúci Kmiť, na ďalší presný zásah si potom museli počkať viac ako
dvadsať minút. V 4. minúte druhého dejstva zápasu pri vylúčení Mareka Mendela za podrazenie využil prečíslenie východniarov Vorobel. Iba tri sekundy pred sirénou potrestal vylúčenie Holúbeka za hákovanie Fajčák. Iskierku nádeje pre domácich vykresal Ramon Kerata v 46. minúte, tentoraz to boli Prievidžania, ktorí si pripísali na konto úspešnú presilovku. O necelé dve minúty bolo ale všetko inak, Fajčák po osi Šechný - Drotár poslal druhýkrát puk za Holzerov chrbát a v 51. minúte ten istý hráč asistoval Čížekovi pri potvrdzujúcom piatom góle hostí.
MšHK Prievidza - HK Dukla Michalovce 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
31. Beláň, 46. Kerata - 40. a 47. Fajčák, 3. Kmiť, 24. Vorobel, 51.Čížek, 405 divákov

HK 95 Považská Bystrica - HC 07 Detva 8:6 (2:2 , 3:0, 3:4)
32. a 35. Kluka, 7. Filo, 9. S. Valach, 32. Palák, 54. Majerik, 57. Liptán, 59. Jakúbek - 2. a 46. Hegyi, 10. a 47. Piperek, 50. Špila, 60. Buda, 154 divákov

28.09.2012 | Zdroj: Juraj Koiš a dopisovatelia