1. liga - 6. kolo: Spišiaci si napravili reputáciu výhrou nad Bardejovom

1. HL SR 1. liga

BRATISLAVA (SZĽH) - Po predošlej nečakanej vysokej prehre s reprezentačnou osemnástkou si hokejisti Spišskej Novej Vsi napravili reputáciu po výhre v derby s Bardejovom 3:2. Michalovciam stačil jediný gól k trojbodovej výhre v Trnave. Detva tromi gólmi v poslednej tretine rozhodla o výhre v Senici 6:3. Šesťgólové výhry zaznamenali aj Liptáci proti Považskej Bystrici (6:1) a Prievidza proti tímu SR „18“ (6:2).

Výsledky 6. kola prvej ligy:

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - BARDEJOV 3:2
Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Spišiaci v stredu prehrali na ľade SR "18", a preto diváci právom očakávali nápravu v stretnutí s vedúcim tímom HK 46 Bardejov. Prvá tretina však nejaké zázraky zo strany domácich nepriniesla, a keď v 11. min hostia strelili úvodný gól stretnutia, zdalo sa, že domáci sa budú trápiť v ďalšom stretnutí. Hru však postupne vyrovnali a 63 sekúnd pred prvou sirénou domáci kapitán Vaic rozohral peknú akciu, ktorú potom aj zakončil vyrovnávajúcim gólom. Druhú tretinu začali domáci razantnejšie, zrýchlili hru, viac korčuľovali aj bez puku, čím si vytvorili tlak a už v 23. min Krempaský zúžitkoval prihrávku Rosenberga, ktorý dôsledne napádal hosťujúceho obrancu a získal puk. Aj v ďalšom priebehu tretiny mali domáci viac z hry a prinútili hostí robiť chyby, ktoré naprával dobre chytajúci Andreanin. Hosťom sa naskytla dobrá príležitosť vrátiť sa do zápasu v 37. min, kedy Vaic dostal trest 5 minút a do konca zápasu, spolu s ním sedel aj Hrubý, ktorý predtým dostal dvojminútový trest, a tak hostia hrali 1.49 min v presile o dvoch hráčov. Domáci úspešne odolávali, Vaicov trest prerušil Cútt, a tak domáci sa ubránili. V 59. min tréner Kohutiar odvolal brankára, hostia stratili puk, ktorý Findura s prehľadom poslal do opustenej bránky. Hostia však po 16 sekundách znížili na 3:2, znovu odvolali brankára, ale na výsledku sa už nič nemenilo. Domáci tak zaknihovali cenné víťzstvo a zmazali Bardejovu nulu na prehratých zápasoch.
HK Spišská Nová Ves - HC 46 Bardejov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
19. Vaic (Smotrila, Klinga), 23. Krempaský (P. Rosenberg), 59. Findura (Hrubý, Rojkovič) - 11. Martin Segľa (Prokop, G. Saliji), 60. M. Baláž (T. Hričina, Cútt), 432 divákov

TRNAVA - MICHALOVCE 0:1
Dopisovateľka: Dominika Handzušová, HK Trnava
V Trnave sme mali možnosť sledovať výborný hokej na obe strany. V prvej tretine Michalovce čakali na príležitosť a tvorili skôr domáci. Východniari dokázali vystihnúť chybu a po Fajčákovom prieniku prenechaný puk poslal do siete Linet. V druhej tretine mala aj vďaka presilovkám streleckú prevahu Trnava, no po dvoch domácich zápasoch, v ktorých strelila osem gólov Spišiakom a osem Považanom, jej akoby zvlhol pušný prach. Množstvo šancí ostalo nevyužitých, ďalšie zlikvidoval Borko. S blížiacim sa záverom už bolo badať na hráčoch aj nervozitu a posledná minúta sa výrazne kúskovala. Trnava to skúsila aj pri hre bez brankára, no vyrovnať sa jej nepodarilo. Z výhry a čistého konta Borka sa tešili Michalovce.
HK Trnava - HK Dukla Michalovce 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:
12. Linet (Fajčák), 289 divákov

SENICA - DETVA 3:6
Dopisovateľka: Monika Krutá, HC Dukla Senica
Domáca Dukla Senica mala po nevyrovnaných výkonoch a prehre v Bardejove príležitosť znova bodovať, proti však bola druhá Detva, ktorá mala za sebou sériu štyroch výhier. Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí mali výhodu prvej presilovky, tú sa im ale využiť nepodarilo. Naopak hostia, ktorí za celú tretinu odohrali jedinú presilovku po vylúčení Reissmullera, ju dokázali využiť už po pol minúte, keď Jakub Žilka vystrelil z ľavého kruhu a puk prepadol Peksovi pomedzi nohy. Domáci boli v tejto tretine aktívnejší, ale Andrej Košarišťan pochytal všetkých 19 senických striel, na opačnej strane mal Marek Peksa 8 úspešných zákrokov a iba v 11. minúte lovil puk zo siete. Detva teda po prvej tretine viedla 1:0.
Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia, ale vyrovnať sa podarilo domácim hráčom,  keď v skrumáži pred bránkou našiel puk Roman Jurák a po jeho strele prepadol Košarišťanovi do bránky. O štyri minúty sa Seničania dostali prvýkrát v zápase do vedenia, keď Peter Gula obkrúžil bránku, prihral voľnému Filipovi Novákovi a ten strelil svoj prvý gól v drese Dukly. V 33. minúte to bolo už 3:1, keď v presilovke vystrelil od modrej Jakub Loydl, jeho strelu tečoval Marián Reissmuller a puk do Košarišťanovej siete napokon dorazil Martin Kalináč. Od tejto chvíle však Dukla žiadny gól nepridala, naopak ďalšie inkasovala. Kontaktný gól na 3:2 strelil v 35. minúte David Graham, ktorý využil zmätky pred senickou bránkou. V 38. minúte bolo opäť vyrovnané, keď Brendan Parkhouse mieril presne medzi Peksove betóny. V druhej tretine bola strelecky aktívnejšia Detva, domácu bránku ohrozili 19 krát, Seničania tú Košarišťanovu 9 krát, z toho ale dokázali streliť 3 góly. Po druhej tretine teda bolo skóre vyrovnané 3:3.
V tretej tretine padli tri góly, všetky na strane Detvy, ktorá tak rozhodla o svojom víťazstve. V 48. minúte vrátil vedenie na stranu hostí svojim druhým gólom v zápase Parkhouse, po jeho ľahkej strele vypadol domácemu gólmanovi puk z náručia a prepadol do bránky. Na rozdiel dvoch gólov upravil v tej istej minúte Patrik Fekiač, ktorý mieril medzi ľavú žŕdku a Peksov betón. Po tomto góle prišla v bránke domácich zmena, keď Mareka Peksu nahradil Tomáš Porubský.  Ani tomu však čisté konto dlho nevydržalo, sieť sa jeho chrbtom rozvlnil v 50. minúte v presilovke Branislav Srnka, ktorý namieril pod hornú žŕdku a uzavrel tak skóre zápasu na 6:3 pre hostí. Košarišťan v tejto tretine nepustil už ani gól, pochytal všetkých 12 striel domácich a aj vďaka nemu Detva zvíťazila piaty zápas v rade. Domáca Dukla pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a aj napriek miernej streleckej prevahe opäť na domácom ľade nedokázala bodovať.
HC Dukla Senica - HC 07 Detva 3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
24. Jurák (Kalináč, Gula), 28. F. Novák (Gula, Kalináč), 33. Kalináč (Reissmüller, Loydl) - 12. Žilka (L. Říha, Srnka), 35. Graham (Parkhouse, Metcalfe), 38. Parkhouse (Kanaet, Metcalfe), 48. Parkhouse (Graham, Kanaet), 48. P. Fekiač (Žilka, V. Fekiač), 50. Srnka (Žilka, Hataš), 363 divákov

MŠ HK Prievidza - SR "18" 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)
1. Kentoš (Mendel, Budiak), 4. Kentoš (R. Slota, Mendel), 8. Beňadik (Kentoš, Budiak), 18. Budiak (Kentoš, Beňadik), 37. Matejka (Môcik, Černý), 58. Môcik (Černý, Čičala) - 18. Bodák (Oško), 60. R. Bondra, 247 divákov

HC Topoľčany - HC Prešov 07 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
55. Fusek (L. Káčer, Chromý), 58. F. Hudec (M. Mihalik, Dobrý) - 21. Pavlovský, 54. Pekarčík (Kivader, Pavlovský), 65. Kivader (Pekarčík, Vartovník), 565 divákov

Predohrávka 17. kola:

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - POVAŽSKÁ BYSTRICA 6:1
Dopisovateľ: František Fussi, MHk 32 Liptovský Mikuláš
Už v prvej minute Liptáci mohli vyhrávať 2:0. Ale nedokázali prekonať svoju streleckú mizériu. Hralo sa prakticky na jednu bránu, ale bez góloveho zakončenia. Hostia až v 15. min ohrozili prvýkrát bránku Liptákov, ale Havlíček sám pred Hollým neuspel. Keď nedáš-dostaneš, znovu sa potvrdilo a v 22. min Havlíček nečakane dostal hostí do vedenia. O tri minúty už bolo vyrovnané, keď Poliaček nedal šancu Hričinovi. Liptáci  ešte do konca tretiny otočili skóre a potom už svojim hosťom nič nedovolili. V poslednej tretine štyrmi gólmi obrátili výsledok zápasu na svoju stranu a zaslúžene zvíťazili.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK ‘95 Považská Bystrica 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
25. Poliaček (M. Marcinko, Duriš), 39. M. Trochta (Roháč, M. Školiak), 46. Bartík (Macík, Kadlubiak), 50. Poliaček (M. Moravčík, Nitriansky), 50. Bartík (Kadlubiak, J. Kuric), 53. J. Kuric (Bartík) - 22. Havlíček (Zlocha ml., Trenčan), 280 divákov