Aktuality

1. liga - 22. kolo: desiatku si v tomto kole odviezli Liptáci z Michaloviec

1. HL SR 1. liga

BRATISLAVA (SZĽH) - Kým v predošlom kole nadelila Detva povestnú desiatku Považanom, tentoraz si nevďačný počet inkasovaných gólov odviezli Liptáci z Michaloviec. Samotná Detva prehrala na Spiši 2:3 po nájazdoch. Považskobystričania doma nestačili na Prievidzu po výsledku 1:6, no zápas Topoľčian s Prešovom sa skončil oveľa tesnejšie - 1:2. Mladí reprezentanti prehrali s Bardejovom 2:4. Pre technické problémy sa nedohral piatkový duel 22. kola I. hokejovej ligy 2013/2014 medzi Senicou a Trnavou. Necelé tri minúty pred koncom domáci viedli 3:1, no v čase 57:19 min duel predčasne ukončili pre vážne poškodenie ľadovej plochy.

Derby v Senici nedohrané za tohto stavu, foto matisek.eu

SLOVENSKO "18" - BARDEJOV 2:4
Mladí reprezentanti odohrali s vedúcim tímom súťaže veľmi dôstojnú partiu. V zápase dokonca dvakrát viedli, no skúsený súper dokázal ich náskok eliminovať a v tretej časti sa po prvý raz dostal do vedenia, ktoré už nepustil. Mladíci síce prehrali 2:4, no reprezentačný tréner Anton Bartánus bol s ich výkonom po zápase spokojný. Snaha o vyrovnanie počas tretej tretiny družstvu nechýbala, no hráči už nemali na vyrovnanie či prípadný zvrat dostatok síl.
Anton Bartánus, tréner SR 18: "Odohrali sme dobrý zápas vo vysokom tempe, Dve tretiny sa nám darilo eliminovať súpera. V poslednej tretine súper zlomil náš odpor a rozhodol o výsledku. nám už chybali v závere sily na lepší výsledok."
SR "18" - HC 46 Bardejov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
1. J. Milý, 34. Matej Paločko - 23. T. Hričina, 39. F. Vaško, 47. Hopkovič, 54. Matis, 115 divákov

POVAŽSKÁ BYSTRICA - PRIEVIDZA 1:6
Súhrn zaslal klub HK 95 Považská Bystrica
V úvode zápasu sa hostia ujali vedenia gólom Krausa. V ďaľšom priebehu prvej tretiny sa hra vyrovnala, šance boli na oboch stranách, ale gól už nepadol. Na začiatku druhej tretiny využili hostia presilovú hru, keď Daniška pohotovo tečoval strelu Kolníka. Hostia postupne ovládli hru. Do streleckej listiny v druhej tretine sa zapísali Glemba a dvakrát Pekarčík. Domáci si vytvorili niekoľko šancí, avšak skorigovať výsledok sa im nepodarilo. V tretej tretine využil Mendel presilovku o dvoch hráčov. Domáci už len stačili skorigovať výsledok gólom Ligasa. Do konca zápasu hostia kontrolovali hru a dosiahli zaslúžené víťazstvo.
HK‘95 Považská Bystrica - MšHK Prievidza 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
52. Ligas - 31. a 40. Pekarčík, 5. Kraus, 24. Daniška, 28. Glemba, 50. Mendel

TOPOĽČANY - PREŠOV 1:2
Dopisovateľ: Ján Čačko, HC Topoľčany
Hostia svoju prevahu v prvej tretine využili na strelenie dvoch gólov - v 4. minúte Kohutiar prekvapil domáceho brankára strelou po ľade od modrej čiary, v 18. minúte druhý gol hostí padol po spolupráci útoku Fusek, Sabol, Tkáč keď posledne menovaný zakončil akciu dorážkou pred kľačiacim brankárom domácich. Vo vyrovnanej druhej tretine mali domáci možnosť hrať tri presilové hry, ale ani jednu nevyužili na strelenie gólu. V tretej tretine mali gólové šance obe družstvá ale až v 51. minúte sa podarilo domácim dať kontaktný gól. Domáci si vzali oddychový čas v 58:03 a odvolali z brány brankára Hippíka. Z veľkého tlaku domácich sa nepodarilo dať vyrovnávajúci gól, aby prešlo stretnutie do predĺženia. Stretnutie bolo hrané slušne, na každej strane boli len štyria vylúčení.
HC Topoľčany - HC Prešov "07" 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
51. Barčák - 4. Kohutiar, 18. Tkáč, 430 divákov

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - DETVA 3:2 po samostatných nájazdoch
Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
Pred peknou návštevou sa hral dobrý prvoligový hokej, o ktorý sa pričinili hráči obidvoch mužstiev. A čo je kladom tohto strtnutia, to bola tvrdá, ale slušná hra obidvoch kolektívov. Venovali sa hre, a tak divák si prišiel na svoje. Ozdobou oboch strán boli výkony brankárov v celom stretnutí. Po bezgólovej prvej tretine domáci mali navrch, mali miernu prevahu, ktorú dokázali využiť v 33. min., keď prihrávku Cútta zužitkoval Findura na vedúci gól domácich. V závere druhej časti ešte Škovira nastrelil konštrukciu Orčíkovej bránky. V poslednej časti sa hra vyrovnala, šance boli na obidvoch stranách, no boli to domáci, ktorí v 47. min. gólom Rojkoviča zvýšili na 2:0. O minútu však Petro znížil a hostia začali preberať iniciatívu. V 57. minúte Goga vyrovnal. Hostia mali veľkú príležitosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pretože v čase 57:02 boli domáci oslabení o jedného hráča a vzápätí za vyhodený puk ďalšieho, a tak hostia 35 sekúnd hrali 5 na 3, gól však nepadol a nepadol ani v predĺžení. Rozhodovalo sa zo samostatných nájazdov a ten premenil jedine domáci Cútt, a tak domáci vyhrali. Ich víťazstvo je zaslúžené aj keď len za dva body.
HK Spišská Nová Ves - HC 07 Detva 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
33. Findura, 47. Ihnaťo, rozhodujúci sam. nájazd Cútt - 48. Petro, 57. Goga, 650 divákov

MICHALOVCE - LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10:4
Dopisovateľ: Peter Brendza, HK Dukla Michalovce
Začiatok zápasu sa niesol v slávnostnom rúchu, keď pred úvodným buly odovzdali funkcionári klubu pri príležitosti päťdesiatych narodenín dres s číslom 50 masérovi tímu Ľubošovi Fajčákovi. Potom mohlo prísť na rad úvodné buly a po ňom doslova gólostroj michalovskej Dukly, ktorej hráči prvé tri strely na bránu premenili na tri góly. Najskôr v tretej minúte od modrej pálil presne Jakub Kubiš, o minútu neskôr zakončil Martin Opatovský a ešte v štvrtej minúte po presnej strele Tomáša Stríža bol stav - 3:0, na čo tréner hostí Marián Horváth zareagoval oddychovým časom. O päť minút neskôr dostali Liptáci ďalší úder, keď sa im zranila brankárska jednotka Matúš Palko a do brány tak musel ísť neskúsený Mário Duchoň. Toho ihneď po príchode do brány ohrozil Peter Cmorej, no blýskalo sa na druhej strane, keď počas presilovky prekonal debutujúceho golmana Jozefa Račka Martin Marcinko. To ešte v prvej tretine nebolo všetko. S chuťou hrajúci Michalovčania totiž ešte pridali dva góly. Najskôr podobne v presilovke odpovedal Peter Čížek a v 20. minúte sa po druhýkrát v stretnutí presadil Tomáš Stríž - 5:1.
Zaujímavý zápas pokračoval aj v druhej tretine, kde sa gólové hody na chvíľu zastavili. V 23. minúte zahrávali hostia presilovku, no Vorobel v nej vysunul Richarda Šechného, ktorý rutinérsky prekonal hosťujúceho golmana - 6:1. O päť minút neskôr sa zase ukázal prvý útok, keď na konci gólovej akcie bol Jaroslav Kmiť - 7:1. Hostia v druhej časti ešte stihli odpovedať presnou strelou Kurica a keď sa na začiatku záverečnej dvadsaťminútovky presadil aj Kubovčík, stav zápasu bol 7:3. Michalovčania ale opäť zapli na vyššie obrátky a odmenou im bol gól Petra Cmoreja, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. Diváci začali skandovať desať - desať, čo im domáci hokejisti nakoniec splnili. Najskôr počas presilovky strelil deviaty gól Martin Opatovský a päť minút pred koncom zaznamenal vytúženú desiatku Martin Schnelly, pre ktorého to bol podobne ako pri Cmorejovi úvodný strelecký zápis v sezóne. Gólové hody zápasu ukončil v 56. minúte hosťujúci Mezovský, ktorý uzavrel skóre zaujímavého stretnutia na 10:4.
HK Dukla Michalovce - MHk 32 Liptovský Mikuláš 10:4 (5:1, 2:1, 3:2)
4. a 50. M. Opatovský, 3. J. Kubiš, 4. Banovský, 14. P. Čížek, 20. Stríž, 23. Šechný, 28. Kmiť, 48. Cmorej, 55. Schnelly - 12. M. Marcinko, 34. Kuric, 43. Kubovčík, 56. Mezovský, 1200 divákov

Predčasný koniec duelu v Senici, foto matisek.eu

SENICA - TRNAVA 3:1 nedohrané

Rozhodcovia (Adamec - Valo, Mĺkvy) duel predčasne ukončili v čase 57:19 min z technických príčin pre vážne poškodenie ľadovej plochy

HC Dukla Senica - HK Trnava 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) - predčasne ukončené
Góly: 29. Ivičič, 40. Michal Šúrek, 49. Šalka (z tr. strieľania) - 43. Schmidt, 1420 divákov

22.11.2013 | Zdroj: Juraj Koiš a dopisovatelia, SZĽH