BUDIŠ 1. Hokejová liga - 10. kolo: deväť gólov Prešova, výhra Skalice na Spiši

Jozef Reho prekonáva Vilima Rosandića z prečíslenia, foto: HK Gladiators TrnavaJozef Reho prekonáva Vilima Rosandića z prečíslenia, foto: HK Gladiators Trnava

BRATISLAVA (SZĽH) - Stredajšie zápasy 10. kola BUDIŠ 1. Hokejovej ligy priniesli deväť gólov Prešova na martinskom ľade a víťazstvo hosťujúcich Penguins nad martinskou rezervou 9:2. Prekvapila výhra Skalice na Spiši 4:2. Trnava zdolala Detvu 4:3 a Michalovce presvedčivo vyhrali na Považí 7:3.

TRNAVA - DETVA 4:3
Dopisovateľka: Dominika Haršáni, HK Gladiators Trnava
Detva bola počas celého zápasu oveľa lepšia v korčuľovaní, strelecká aktivita bola taktiež na ich strane (19:40). Avšak čo Gladiátorom nevyšlo proti Michalovciam, to dobehli proti Detve a gólovú nulu si vynahradili hneď trojbodovou výhrou. Duel rozhodovali presilové hry. Trnava sa obstojne ubránila päťminútovej oslabovke, keď sa Čunderlík musel predčasne pobrať pod sprchy po nešťastnom zákroku na Valjenta, a inkasovala iba raz. Naproti tomu zo štyroch výhod využila hneď dve. V tretej tretine ešte pre Detvu vykresal iskierku nádeje z tlaku Srnka, ale vyrovnať sa favoritovi nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.
HK Gladiators Trnava - HC 07 Orin Detva 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
5. D. Schmidt, 27. Reho, 49. Kamenický, 51. Jurák - 12. Paleček, 44. V. Fekiač, 55. B. Srnka, 195 divákov

SPISŠKÁ NOVÁ VES - SKALICA 2:4
Dopisovateľ: Róbert Ludányi, HK Spišská Nová Ves
V úvode sa zdalo, že diváci budú svedkami dobrého zápasu. Hostia niekoľko minút nebezpečne ohrozovali domácu bránku, Surák bol však nepriestrelný, a tak dlho sa hralo bez gólov. Domáci hru postupne vyrovnali a prevzali iniciatívu na svoje hokejky, Prvý gól padol z dvojnásobnej presilovky, keď hosťujúci Romančík zahral nebezpečne vysoko zdvihnutou hokejkou a vzápätí Pavešic nasadil krosček, domáci svoju šancu využili a Vaic po vzornej spolupráci po osi Vantroba - Giľák otvoril skóre zápasu. Hostia sa nevzdávali, ich kontry boli stále nebezpečné, domáci však odolali a pritom nevyužili svoje šance. Hostia v II. tretine pridali na dôraze a prejavilo sa to aj na skóre. V 30. min a po 58 sekundách v 31. min strelili dva góly a obrátili stav stretnutia. V 35. min sa diváci nestačili čudovať, za čo bol vylúčený domáci Zwick a za protesty domácej striedačky ďalšie 2 min. dostala hráčska lavica, no a dvojnásobnú presilovku hostia využili na strelenie tretieho gólu. Tretia tretina priniesla množstvo faulov, na čo doplatil domáci Vaic pre seknutie 5 min trestom a samozrejme aj trestom do konca zápasu. Domáci sa snažili vrátiť do zápasu, v 48. min domáci Drozd znížil na 2:3, no hostia využili presilovku za faul Drozda na 2:4. Domácim tento zápas sa nevydaril. Naopak, hostia boli stopercentní vo využívaní presiloviek, keď všetky 4 góly strelili pri početnej výhode. Aj domáci oba góly dosiahli v početnej výhode, takže dá sa povedať, že hostia boli efektívnejší. Škoda, že aj rozhodcovia neprispeli k dobrému športovému zážitku.
HK Spišská Nová Ves - HK Skalica 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
14. Ľ. Vaic, 48. B. Drozd - 30. Pavešič, 31. Vaškovič, 37. Brodek, 53. R. Vereš, 325 divákov

MHC Martin "B" - HC Prešov Penguins 2:9 (0:2, 0:4, 2:3)
50. Šalka, 58. F. Simon - 5. Šimčák, 16. Valečko, 30. Kamaliev, 34. A. Lipovský, 38. Kokavec, 39. M. Ferenc, 42. O. Jokeľ, 43. Mikula, 52. Kamalov, 81 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica - HK Dukla Michalovce 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)
34. Koleda, 57. J. Zlocha, 57. L. Klíma - 29. a 40. Cútt, 32. a 53. Lučnikov, 4. Fajčák, 14. M. Baláž, 46. L. Ščurko, 157 divákov